08. novembra 2014

Futbalisti Košíc prekvapivo zdolali Trenčín 2:0

Brankár Trenčína Igor Šemrinec dostáva gól z pokutového kopu na 2:0 v zápase 17. kola Fortuna ligy MFK Košice - AS Trenčín v Košiciach 8. novembra 2014. Foto: TASR/Milan Kapusta
Košice 8. novembra (TASR) - Hostia mohli ísť do vedenia už v 4. minúte, keď Guba dobrou prihrávkou uvoľnil Hajradinoviča, no ten sám pred Tofiloskim neuspel. O dve minúty na to mali veľkú príležitosť aj domáci, no kapitán Košičanov Šinglár zblízka Šemrinca neprekonal. V 10. minúte si Šemrinec najskôr poradil s pokusom Haskiča, no na strelu Sekuliča spoza šestnástky nedosiahol - 1:0. Domácich úvodný gól upokojil a ofenzívne ladených Trenčanov nepúšťali do výhodných pozícií. Druhý gól Košičanov nepridal v 26. minúte Diaby, ktorý v krátkom úniku neprekvapil Šemrinca. Domácich za to nepotrestal Simon v 30. minúte, ktorého šancu zmaril brankár hostí.

MFK Košice - AS Trenčín 2:0 (1:0)

Góly: 10. Sekulič, 85. Novák

ŽK: Huk, Bukata, Šinglár - 29. Čogley, 1537 divákov.

zostavy a striedania:

MFK Košice: Tofiloski - Kavka, Korijkov, Huk, Sekulič - Šinglár (89. Škutka) - Bašista, Bukata, Viazanko (73. Novák), Haskič – Diaby (83. Dimun)

AS Trenčín: Šemrinec – Čögley, Kleščík, Rundič, Bero (65. Rabiu) - Lobotka – Guba (46. Mondek), Hajradinovič (79. Mišák), Simon, Holúbek - Jairo

Úvod druhého polčasu priniesol obojstranne bojovný futbal, no gólových príležitostí ubudlo. Trenčania sa snažili o vyrovnávajúci gól, no obrana Košičanov fungovala spoľahlivo. Domáci hrozili najmä z protiútokov. V 76. minúte sa vyznamenal brankár Šemrinec, ktorý efektným zákrokom zmaril radosť hlavičkujúcemu Haskičovi. O tri minúty neskôr sa ten istý hráč ocitol sám pred Šemrincom po prihrávke Nováka a hoci dokázal brankára Trenčína prekonať, Trenčanov zachránil na bránkovej čiare Čögley. AS sa nedarilo dostať domácich pod súvislý tlak, naopak Košičania gólovo udreli aj druhýkrát. V 85. minúte po faule na Dimuna premenil pokutový kop Ján Novák, ktorý uzavrel na konečných 2:0.

Hráč Košíc Miroslav Viazanko nastúpil so zranením do zápasu 17. kola Fortuna ligy MFK Košice - AS Trenčín v Košiciach 8. novembra 2014. Foto: TASR/Milan Kapusta