12. novembra 2016

Češky vedú vo Francúzsku 1:0. Plíšková ovládla štvorhodinovú bitku

Česká tenistka Karolína Plíšková sa teší po výhre nad Francúzkou Kristine Mladenovičovou v prvom zápase finále FED Cupu vo francúzskom Štasburgu 12. novembra 2016. Česko vedie nad Francúzskom 1:0. Foto: TASR/AP
trasburg 12. novembra (TASR) - České tenistky sa po prvej sobotňajšej dvojhre finálového súboja Pohára federácie v Štrasburgu ujali vedenia nad domácim Francúzskom. O prvý bod sa po "nekonečnej" dráme postarala Karolína Plíšková, ktorá si poradila s Kristinou Mladenovicovou v troch setoch 6:3, 4:6 a 16:14. Duel trval takmer štyri hodiny. Češky tak úspešne vykročili za tretím titulom v prestížnej súťaži v rade.

Plíšková zobrala hneď v prvej hre súperke podanie. Tá potom dokázala vyrovnať na 3:3, no závere setu jej vôbec nevyšiel, keď stratila ďalšie dve podania a prehrala ho 3:6. Od druhého setu bol zápas veľmi vyrovnaný. V siedmom geme setu však prišli štyri chyby českej tenistky a Mladenovicová vyrovnala na 1:1. V rozhodujúcom dejstve prehrávala domáca hráčka už 3:5 aj 5:6, ale v oboch prípadoch dokázala vyrovnať. Dramatický duel pokračoval ďalej a hráčky sa bili o každú jednu loptičku. Rozhodnutie nakoniec prišlo až v 30. geme tretieho setu, keď mala Plíšková k dispozícii pri podaní súperky tri mečbaly a premenila hneď ten prvý.

V druhom sobotňajšom stretnutí proti sebe nastúpili Caroline Garciová a Petra Kvitová. V nedeľu sú v Štrasburgu na programe ďalšie dvojhry i štvorhra.

Pohár federácie - finále:

Francúzsko - Česko 0:1

Kristina Mladenovicová - Karolína Plíšková 3:6, 6:4, 14:16
.

Francúzska tenistka Kristina Mladenovičová odvracia loptu českej tenistke Karolíne Plíškovej v prvom zápase finále FED Cupu vo francúzskom Štasburgu 12. novembra 2016. Foto: TASR/AP

Český nehrajúci kapitán Petr Pála tlieska Karolíne Plíškovej počas zápasu proti Francúzke Kristine Mladenovičovej vo finále FED Cupu vo francúzskom Štasburgu 12. novembra 2016. Foto: TASR/AP

Francúzska tenistka Kristina Mladenovičová (vpravo) s nehrajúcou kapitánkou Amelie Mauresmovou počas prvého zápasu proti českej tenistke Karolíne Plíškovej vo finále FED Cupu vo francúzskom Štasburgu 12. novembra 2016. Foto: TASR/AP