Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

18. januára 2010

Cestárov vraj sneh neprekvapil, cesty sú zjazdnéNepretržité sneženie od nedeľňajšieho večera vraj neprekvapilo ani cestárov Bratislavského samosprávneho kraja (BSK). Ako pre agentúru SITA uviedol vedúci ...Zdieľať
Foto: SITA/Ľudovít Vaniher


BRATISLAVA 18. januára (WEBNOVINY) - Nepretržité sneženie od nedeľňajšieho večera vraj neprekvapilo ani cestárov Bratislavského samosprávneho kraja (BSK). Ako pre agentúru SITA uviedol vedúci oddelenia komunikácie s médiami a verejnosťou BSK Radovan Choleva, na cestách v správe kraja sa pracuje nepretržite od skorých ranných hodín. V teréne je všetkých 12 mechanizmov zimnej služby, oba traktory ako aj všetci pracovníci. " Na cestách je približne trojcentimetrová vrstva kašovitého snehu. Všetky cesty sú zjazdné, zatiaľ neboli hlásené žiadne výraznejšie problémy," povedal Choleva. Kraj spravuje 179 km ciest II. triedy a 333 km ciest III. triedy.

So zimnou údržbou pokračuje aj hlavné mesto. To má v správe cesty I. a II. triedy. Podľa dispečera zimnej služby bratislavského magistrátu sú aj naďalej v teréne všetky mechanizmy ako aj pracovníci na ručné čistenie. Posledný celomestský posyp s pluhovaním bol nariadený o 10:00, v sprejazdňovaní ciest a chodníkov sa bude pokračovať aj počas poobedia. Cesty by však podľa dispečera mali byť zjazdné. Zimná údržba v hlavnom meste sa týka komunikácií v dĺžke 464,2 km, námestí, verejných priestranstiev, chodníkov, lávok a mostov s celkovou plochou 385 509 metrov štvorcových, 249 zastávok mestskej hromadnej dopravy, 1 228 priechodov pre chodcov a 255 ník, teda vyznačených rozšírených dopravných pásov na ceste pre zastávky mestskej hromadnej dopravy.

V sprejazdňovaní ciest a odpratávaní snehu z chodníkov pokračujú aj mestské časti. V Petržalke zostávajú v teréne všetky mechanizmy ako aj pracovníci. "Pre neustále sneženie sme sa museli vrátiť tam, kde sme boli ráno. Čistia sa teda prístupové komunikácie k materským a základným školám ako aj k zdravotníckym zariadeniam," povedal pre agentúru SITA hovorca mestskej časti Ľubomír Andrassy. Tieto cesty sú pre samosprávu prioritné, následne sa bude pokračovať v odhŕňaní snehu z ďalších ciest v správe mestskej časti. Do služby sa pridali aj inšpektori verejného poriadku, ktorí majiteľov nehnuteľností a správcov domov upozorňujú na ich povinnosť čistiť chodníky.

Od nedeľného večera odstraňuje nepretržite sneh aj Nové Mesto. Podľa tlačovej tajomníčky novomestského starostu Alžbety Klesnilovej je v súčasnosti v teréne jeden pluh a dva sypače. "Robí sa najmä na Kolibe a na Kramároch. Niektoré komunikácie čistili aj dvakrát," povedala Klesnilová. Od rána je v teréne tiež 17 pracovníkov na ručné dočisťovanie chodníkov, schodov či lávok. Mestská časť má v správe okolo 53 kilometrov komunikácií III. a IV.

SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V PSA nebudú dva roky prepúšťať
<< predchádzajúci článok
OBSE: Ukrajinské voľby prebehli demokraticky

Cestárov vraj sneh neprekvapil, cesty sú zjazdné - diskusné fórum čitateľov