Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

Denník - SprávyPridajte sa
Ste na Facebooku?
Ste na Twitteri?
Pridajte sa.

 Mobilná verzia


 24hod.sk    Z domova

04. decembra 2010

Cestujúcich cez Turzovku, Teplice a Tepličku čakajú zmenyPo dohode krajskej samosprávy a žilinskej SAD zostávajú počty liniek i spojov v prímestskej autobusovej doprave nezmenené, systémové zmeny sa od 12. decembra dotknú ...Zdieľať
mhd autobus Ilustračné foto: SITA/Richard Nemec ŽILINA 4. decembra (WEBNOVINY) – Po dohode krajskej samosprávy a žilinskej SAD zostávajú počty liniek i spojov v prímestskej autobusovej doprave nezmenené, systémové zmeny sa od 12. decembra dotknú Rajeckých Teplíc, Turzovky a Tepličky nad Váhom. „K systémovým zmenám dochádza na základe požiadaviek miest a spoločností KIA a Mobis,“ uviedla hovorkyňa SAD Žilina Ivana Strelcová.


V záujme ochrany kúpeľného mesta pred tranzitnou dopravou budú autobusy prichádzať i vychádzať z autobusovej stanice v Rajeckých Tepliciach cestným obchvatom cez obec Konská. „Uvedené riešenie však predstavuje predĺženie prepravnej vzdialenosti, čo v niektorých reláciách bude znamenať nárast cestovného,“ dodala Strelcová.

Rozhodnutím mesta Turzovka o novom usporiadaní autobusovej dopravy bude zastávka Turzovka železničná stanica zrušená a nahradená novou zastávkou pri obchodnom dome Tesco. Novú zastávku Turzovka-Beskydská zriadia tiež v mestskej časti Turzovka Stred v blízkosti kruhovej križovatky. Naopak, zrušená bude zastávka Turzovka Benzinol.

Vybrané spoje zo Žiliny do Tepličky nad Váhom budú mať predĺžené trasy so zastávkami pri závodoch KIA a Mobis. Táto zmena nemá riešiť dopravu zamestnancov automobilky na prvú a druhú zmenu, ale má mať len doplnkový charakter.

Bližšie informácie o všetkých zmenách cestovných poriadkov žilinskej SAD budú zverejnené formou knižného cestovného poriadku, vývesným informačným systémom na zastávkach, informáciami na autobusových staniciach, cez internet na stránke www.cp.sk a telefonickou linkou 12111.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
IRÁN: Nikdy nezaútočíme na svojich moslimských susedov
<< predchádzajúci článok
Situácia na cestách je pokojná, väčšina ciest je zjazdná

Cestujúcich cez Turzovku, Teplice a Tepličku čakajú zmeny - diskusné fórum čitateľov