Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

04. decembra 2010

V piatok bude Deň otvorených dverí u ombudsmanaDeň otvorených dverí sa bude konať v Kancelárii verejného ochrancu práv v piatok 10. decembra. Pracovníci kancelárie budú v tento deň k dispozícii pre ...Zdieľať
pavel kandrac Pavel KandráčFoto: SITA/Ján Lörincz BRATISLAVA 4. decembra (WEBNOVINY) - Deň otvorených dverí sa bude konať v Kancelárii verejného ochrancu práv v piatok 10. decembra. Pracovníci kancelárie budú v tento deň k dispozícii pre záujemcov od 8:00 do 18:00. Deň otvorených dverí v kancelárii ombudsmana sa bude konať po ôsmy raz.


Verejný ochranca práv Pavel Kandráč so spolupracovníkmi sa okrem prijímania stránok stretne na diskusiách so žiakmi a študentmi viacerých škôl a tiež seniormi. „Deti a seniori sú najzraniteľnejšie skupiny obyvateľstva, ktoré sa najťažšie dovolávajú uplatňovania a ochrany základných práv a slobôd,“ povedal Pavel Kandráč.

Deň otvorených dverí v Kancelárii verejného ochrancu sa koná v Medzinárodný deň ľudských práv. Medzinárodný deň ľudských práv je významný dátum v histórii ľudstva. 10. decembra v roku 1948 Valné zhromaždenie Organizácie Spojených národov prijalo Všeobecnú deklaráciu ľudských práv, ktorá sa stala východiskom pre ďalšie nástroje na ochranu ľudských práv a slobôd človeka. Členské štáty OSN, poučené hrôzami 2. svetovej vojny, prijatím tejto normy deklarovali, že človek v jeho právach a dôstojnosti je najvyššou hodnotou, ktorú treba ctiť a chrániť.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V Kláštore pod Znievom bude Živý Betlehem
<< predchádzajúci článok
Počet obetí ničivých záplav vo Venezuele stúpol na 32

V piatok bude Deň otvorených dverí u ombudsmana - diskusné fórum čitateľov