Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

27. augusta 2009

Cez víkend budú v Čadci Bartolomejské hodové dniMestské slávnosti s názvom Bartolomejské hodové dni pripravilo na víkend mesto Čadca. Dni sa s niekoľkoročnou pravidelnosťou konajú poslednú augustovú nedeľu na počesť sv. Bartolomeja - patróna ...Zdieľať
BRATISLAVA 27. augusta (WEBNOVINY) - Mestské slávnosti s názvom Bartolomejské hodové dni pripravilo na víkend mesto Čadca. Dni sa s niekoľkoročnou pravidelnosťou konajú poslednú augustovú nedeľu na počesť sv. Bartolomeja - patróna mesta Čadca. Nosnou témou tohtoročných mestských slávností budú kysucké tradície a remeslá, prezentácia ľudovej kultúry a výtvarného umenia partnerských miest Žywiec (Poľsko) a Valašské Meziříčí (ČR). Pre deti pripravili organizátori Detské Bartolomejské hodové dni, počas ktorých sa budú môcť zapojiť do rôznych tvorivých workshopov a hier.


Program Bartolomejských hodových slávností sa začína v piatok vystúpením francúzskeho folklórneho súboru Les Fardeletes du Forez pred Domom kultúry v Čadci o 17:00. V sobotu verejnosti sprístupnia sochy, ktoré boli vytvorené počas Medzinárodného sochárske sympózia Čadca 2008. O 16:00 pri Mestskom úrade v Čadci slávnostne odkryjú sochu „Dialóg lesných duchov“ autora Jaroslava Gaňu a v areáli kostola sv. Bartolomeja sochu Gustáva Švábika „Pocta Kysuciam“. V nedeľu sa Bartolomejský hodový jarmok začína o 8:00 položením kytice k pamätníku SNP na Námestí slobody a pokračuje slávnostným sprievodom na Matičné námestie. Po svätej omši na Matičnom námestí celebrovanej žilinským biskupom Tomášom Galisom vystúpia folklórne súbory, návštevníci uvidia aj ukážky starých jarmočných tradícií.

SITA

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Nemci posielajú do boja o Oscara Hanekeho Das weiße Band
<< predchádzajúci článok
Ventil na palivovej nádrži raketoplánu Discovery je v poriadku