22. decembra 2008

Chára dvakrát asistoval, Zedník s gólom

V štvorzápasovom itinerári nedeľňajších stretnutí zámorskej NHL dali o sebe vedieť aj slovenskí hokejisti. Do kanadského bodovania sa zapísali aj dvaja hráči spod Tatier. Kapitán Bostonu Zdeno ...

NEW YORK 22. decembra (WEBNOVNY) - V štvorzápasovom itinerári nedeľňajších stretnutí zámorskej NHL dali o sebe vedieť aj slovenskí hokejisti. Do kanadského bodovania sa zapísali aj dvaja hráči spod Tatier. Kapitán Bostonu Zdeno Chára prispel dvoma asistenciami (12. a 13. prihrávka na gól v sezóne) k víťazstvu Bostonu na ľade St. Louis (6:3). Obrovitý slovenský obranca bol v 5. min na začiatku akcie, z ktorej Blake Wheeler zvyšoval na 2:0 a v 30. min prihral Chára na víťazný úspešný zásah Michaela Rydera. Útočník Richard Zedník prispel k víťazstvu Floridy nad Coloradom (3:0). Tridsaťdvaročný Banskobystričan strelil v 33. min druhý gól zápasu a svoj štvrtý v aktuálnom ročníku NHL. V drese "lavíny" mal Peter Budaj 21 úspešných zákrokov, dvom pukom v sieti však nedokázal zabrániť. Druhý slovenský gólman Jaroslav Halák (Montreal) nedostal v nedeľu v stretnutí proti Caroline (2:3 po predĺžení) príležitosť, do bránky sa po zranení vrátil Carey Price. Výsledky nedeľňajších stretnutí zámorskej hokejovej NHL: New Jersey - Philadelphia 3:2 po sam. nájazdoch (0:0, 2:1, 0:1 - 0:0, 1:0) Florida - Colorado 3:0 (0:0, 2:0, 1:0) - Richard Zedník (Florida) 1+0, Peter Budaj (Colorado) z 23 striel pustil za svoj chrbát 2 puky Montreal - Carolina 2:3 po predĺžení (0:1, 1:1, 1:0 - 0:1) St. Louis - Boston 3:6 (2:3, 1:2, 0:1) - Zdeno Chára (Boston) 0+2 SITA