03. októbra 2010

Chára hviezdou v Belfaste

Hokejisti Bostonu zvíťazili v sobotňajšom prípravnom stretnutí v Belfaste nad tímom hráčov z britských súťaží ...

zdeno chara Zdeno Chára ukázal svoj talent aj v Severnom Írsku.

NEW YORK 3. októbra (WEBNOVINY) - Hokejisti Bostonu zvíťazili v sobotňajšom prípravnom stretnutí v Belfaste nad tímom hráčov z britských súťaží hrajúcich pod hlavičkou miestnych Giants 5:1. Ústrednou postavou duelu bol aj Slovák Zdeno Chára, ktorý si pripísal dva body za gól a asistenciu. Cháru v Belfaste uvádzali ako hviezdu duelu, od fanúšikov si vyslúžil pri úvodnom predstavovaní tímov najväčšie ovácie a ako kapitán nechýbal ani na slávnostnom vhadzovaní.

Z presného zásahu sa tešil aj Tomáš Tatar, ktorého vedenie Detroitu povolalo v piatok späť do prvého mužstva Red Wings. Devätnásťročný útočník strelil jeden z dvoch gólov tímu Red Wings, ktorý prehral v príprave v Toronte 2:4. Tatar vyslal na domácu bránku dve strely. Z druhého víťazstva sa tešil brankár Jaroslav Halák, ktorého St. Louis zdolalo Dallas 4:3 po predĺžení. Halák celkovo v zápase čelil 22 strelám.

Okrem Bostonu uspelo v Európe aj San Jose, ktoré zdolalo nemecký Adler Mannheim 3:2 po samostatných nájazdoch. Bruins i Sharks sa už pripravujú na európsky začiatok súťažného ročníka. Ofenzívne predstavenie videli diváci v sobotu večer v Ottawe, kde Senators zdolali New York Rangers bez Mariána Gáboríka v zostave 8:5.

Výsledky sobotňajších prípravných stretnutí klubov zámorskej hokejovej NHL: Belfast Giants Selects - Boston 1:5 (0:0, 1:3, 0:2) - Zdeno Chára (BOS) 1+1
Mannheim - San Jose 2:3 po sam. nájazdoch (1:0, 0:0, 1:2 - 0:0, 0:1)
Columbus - Atlanta 4:3 (1:2, 1:0, 2:1)
New York Islanders - New Jersey 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)
Ottawa - New York Rangers 8:5 (1:1, 3:3, 4:1)
Toronto - Detroit 4:2 (2:1, 2:0, 0:1) - Tomáš Tatar (DET) 1+0
New York Islanders - Montreal 2:7 (1:3, 0:1, 1:3)
Tampa Bay - Florida 4:1 (0:1, 3:0, 1:0)
St. Louis - Dallas 4:3 po predĺžení (0:2, 0:0, 3:1 - 1:0) - Jaroslav Halák (STL) odchytal celý zápas, kryl 19 z 22 striel
Los Angeles - Colorado 3:2 (1:0, 0:1, 2:1)