15. októbra 2017

Chára tromi bodmi doviedol Boston k suverénnemu triumfu v Arizone

Slovenský obranca Zdeno Chára (vľavo).

Slovenský obranca Zdeno Chára (vľavo). Foto: TASR/AP
New York 15. októbra (TASR) - Slovenský hokejový obranca Zdeno Chára bol v noci na nedeľu hlavnou postavou duelu zámorskej NHL Arizona - Boston (2:6). Kapitán Bruins sa na jednoznačnom víťazstve hostí podieľal gólom a dvomi asistenciami a vyhlásili ho za prvú hviezdu zápasu.

Pre Cháru to boli prvé kanadské body v novej sezóne. Na ľade odohral 20:18 minút, dokopy vyslal na bránku súpera tri strely, rozdal tri bodyčeky, odsedel si dvojminútový trest a pripísal si aj tri plusky. Bruins aj jeho zásluhou vybojovali už 11. triumf v rade nad Coyotes.

Do hry zasiahli v noci aj ďalší Slováci. Chicago s útočníkom Richardom Pánikom zdolalo Nashville 2:1 po predĺžení. Winnipeg v zostave s Markom Daňom si na domácom ľade poradil s Carolinou 2:1.