Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

15. mája 2024

Charkov napriek novej ruskej ofenzíve neplánuje evakuáciu, povedal starosta mesta Ihor TerechovUkrajinské mesto Charkov v súčasnosti neplánuje evakuáciu napriek novej ruskej ofenzíve v regióne. Povedal to v stredu starosta mesta Ihor Terechov, ...Zdieľať
russia_ukraine_war_88494 676x451 15.5.2024 (SITA.sk) - Ukrajinské mesto Charkov v súčasnosti neplánuje evakuáciu napriek novej ruskej ofenzíve v regióne. Povedal to v stredu starosta mesta Ihor Terechov, informuje web Kyiv Independent.


V Charkovskej oblasti doteraz Ukrajinci podľa regionálnych úradov evakuovali takmer 8-tisíc civilistov, hlavne z lokalít v blízkosti frontovej línie.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Terechov pre ukrajinskú národnú televíziu povedal, že približne 6-tisíc z nich prišlo práve do Charkova a strechu nad hlavou im poskytli v ubytovniach.

Starosta dodal, že v Charkove je dostatok zásob pre prichádzajúcich ľudí, ale situácia v oblasti dodávok elektriny je ťažká po ruských úderoch na energetickú infraštruktúru.

Rusko 10. mája odštartovalo nové ofenzívne akcie na severe Charkovskej oblasti smerom na obec Lypci a mestečko Vovčansk, ktoré sa nachádza necelých päť kilometrov od ruských hraníc.Zdroj: SITA.sk - Charkov napriek novej ruskej ofenzíve neplánuje evakuáciu, povedal starosta mesta Ihor Terechov © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Šimečka odsúdil útok na Fica a vyzval na politické zmierenie. Vy ste šokovaný? Skočila mu Tabák do reči (video)
<< predchádzajúci článok
Česká vláda je šokovaná strašnými správami zo Slovenska, Fiala aj Babiš prajú Ficovi skoré uzdravenie