Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra    Pohoda festival

24. januára 2018

Charlie Winston, Riot Days by Pussy Riot Theatre a Confidence Man na Pohode 2018Na 22. ročníku nášho festivalu zahrá Charlie Winston, zakladajúca členka Pussy Riot Marija Aľochinová so svojim hudobno-divadelným projektom Riot Days by Pussy Riot Theatre a výborná tanečná kapela z Austrálie Confidence Man.Zdieľať
Charlie Winston, Riot Days by Pussy Riot Theatre a Confidence Man na Pohode 2018

Charlie Winston

Charlie Winston získal v roku 2010 European Border Breakers Award pre najlepšieho britského umelca v Európe. Debut Hobo a rovnomenný singel boli číslom jeden vo Francúzsku, pričom album získal platinovú platňu. Jeho chytľavé skladby boli použité v reklamách a seriáloch. Charlieho imidž inšpiroval aj viaceré módne značky, no tento britský pouličný muzikant a trubadúr nie je len dobre nahodený pesničkár , ale aj človek, ktorý poukazuje na environmentálne a sociálne témy. Na Pohode mal vystúpiť už minulý rok, no z osobných dôvodov turné zrušil. V apríli v krátkom videu naznačil, prečo si chcel dať pauzu od hrania, pričom na jeho konci pomaly zmizol vo vode. Prvého januára zverejnil fotku, ako z vody vychádza. Sme radi, že jeho návrat na scénu znamená aj jeho slovenskú premiéru na 22. Pohode.

Celý článok tu: www.pohodafestival.sk/sk/novinky/charlie-winston-na-pohode-2018

 

Riot Days by Pussy Riot Theatre

Na Pohode 2018 vystúpi aj zakladajúca členka Pussy Riot, ruská novinárka, aktivistka a umelkyňa Marija Aľochinová. Držiteľka cien Hannah Arendtovej a LennonOno Grant for Peace príde so svojim hudobno-divadelným projektom Riot Days by Pussy Riot Theatre, ktorý vychádza z jej najnovšej knihy Riot Days. Performance o ruskom disente, zneužívaní moci, neľudských podmienkach v tunajších väzniciach a pracovných táboroch, ale aj o nádeji, uvidíte začiatkom júla na letisku Trenčín.

„Sme hrdí, že máme na Pohode aj členky Pussy Riot, jednoznačne k nám patria. Ich nekompromisnosť a ľudská konzistentnosť je obdivuhodná. V umeleckej i občianskej radikálnosti mi pripomínajú príbeh The Plastic people of The Universe. Aj ich tvorba pripadala mnohým nehodnotná (či príliš expresívna), odsudzovaní boli podobne za vulgaritu a protispoločenské postoje. Podobne ako oni boli a sú ochotné znášať dôsledky svojho konania, podobne boli za slobodu svojho umenia väznené, podobne sa mocou nenechali zlomiť. Je nepochopiteľné, že aj napriek tejto československej skúsenosti sa objavujú (opäť podobne ako v prípade PPU) teórie o zaplatených agentoch západu a protispoločenských živloch. Aj preto je dobré, že sa okrem samotného koncertu môžeme tešiť na debatu o úlohe slobodného umenia a o jeho vzťahu s politikou“, vraví o predstavení Michal Kaščák.

Celý článok tu: www.pohodafestival.sk/sk/novinky/riot-days-by-pussy-riot-theatre

 

Confidence Man

Po koncerte na Glastonbury 2017 o nich Gigwise napísal, že sú jednou z najlepších kapiel, aké videli v posledných rokoch. Nákazlivé rytmy a chytľavé basové linky chváli aj NME či Gigwise. Vychádzajúce austrálske hviezdy Confidence Man predvedú svoj electro-pop-disco-house a skvelo zosynchronizované pódiové choreografie aj na našom festivale.

Celý článok tu: www.pohodafestival.sk/sk/novinky/confidence-man

VIDEÁ:

Charlie Winston – In Your Hands: https://youtu.be/UfQbvn2ACzc

Riot Days by Pussy Riot Theatre: https://youtu.be/mzNqLssFxYg

Confidence Man – Boyfriend (Repeat): https://youtu.be/LDUdZAMJjEg

Potvrdení účinkujúci:

The Chemical Brothers, Jamie Cullum, St. Vincent, Ziggy Marley, Glass Animals, Danny Brown, SOJA, Rodriguez, Aurora, Little Dragon, Blossoms, Fink, Calexico, El Gusto, La Femme, Knower, Charlie Winston, Scouting for Girls, Riot Days by Pussy Riot Theatre, Confidence Man, This Is The Kit, Bazzookas, Reykjavíkurdætur, Zeal & Ardor, Donny Benét, Mitch & Mitch, Rebel Babel...

Lístky na 22. ročník Pohody si môžete kúpiť tu: www.pohodafestival.sk/sk/listky


   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Pohoda je najekologickejší festival v Európe - Na European Festival Awards získala Green Operations Award (18. 1. 2018)
 Jamie Cullum na Pohode 2018 (15. 1. 2018)
 Glass Animals na Pohode 2018 (9. 1. 2018)
 Pohoda 2018: Kultoví The Chemical Brothers predvedú elektrizujúcu live show (18. 12. 2017)
 Festival POHODA ide na European Festival Awards ako festival s najväčším počtom nominácií (11. 12. 2017)
 V RYTME REGGAE: Ziggy Marley a SOJA prídu na Pohodu 2018 (10. 12. 2017)
 AURORA A FINK NA POHODE 2018 (5. 12. 2017)
 Pohoda 2018: Na festivale zahrá aj jedna z najvýraznejších umelkýň súčasnosti St. Vincent (29. 11. 2017)
 Moyzesovo Kvarteto, Sendreiovci & Kokavakere Lavutara a Para vystúpia na 4. ročníku charitatívneho podujatia Doma Dobre. (27. 11. 2017)
 „Utópia, žiarivý príklad, najlepší festival v strednej Európe“ Prečítajte si skvelé hodnotenia Pohody 2017 zahraničných médií (17. 8. 2017)nasledujúci článok >>
Bratislavský bál oživí tradície v Bratislave
<< predchádzajúci článok
Video: SAGAN SA STRETOL S PÁPEŽOM - Daroval mu dres a bicykel

Charlie Winston, Riot Days by Pussy Riot Theatre a Confidence Man na Pohode 2018 - diskusné fórum čitateľov