Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra    Pohoda festival

11. decembra 2017

Festival POHODA ide na European Festival Awards ako festival s najväčším počtom nomináciíPohoda ide na odovzdávanie najprestížnejších festivalových cien s rekordnými siedmimi nomináciami. Až za ňou nasledujú ďalšie známe podujatia ako Roskilde (5), Lowlands (4), Sziget (3) či Exit (3)...Zdieľať
Festival POHODA ide na European Festival Awards

Vďaka hlasom návštevníkov je Pohoda opäť v desiatke najlepších stredne veľkých festivalov na starom kontinente. Hudobní profesionáli zaradili Pohodu aj do najužšieho výberu festivalov v ďalších šiestich kategóriách: Najlepší line-up, Najlepší promotér, Ocenenie za ekologické riešenia, Ocenenie za inovácie v oblasti bezpečnosti a ochrany zdravia, Ocenenie pre najlepšie aktivity značky na festivale, ako aj v rámci Take a Stand Award (ocenenie za prístup v rámci dôležitých spoločenských tém).

Predstavte si, že by film slovenského režiséra išiel do Cannes so siedmimi nomináciami a nechal by za sebou najznámejších anglických, nemeckých, francúzskych, talianskych či španielskych tvorcov. Niečo podobné sa vo festivalovom svete podarilo Pohode už druhýkrát v rade. Náš festival suverénne ovládol najužšie výbery prestížnej ankety European Festival Awards. Na druhom mieste je s piatimi nomináciami dánsky Roskilde, nasleduje britský Lowlands (4 nominácie). Po tri nominácie má maďarský Sziget, srbský Exit, nemecký Wacken, poľský Woodstok a rumunský Electric Castle. Ďalšie slávne podujatia ako Glastonbury, Melt!, Lollapalooza Berlín, Helfest a slovinský Ment majú po dve nominácie. Z festivalov s aspoň jednou nomináciou spomeňme napríklad susedný Colours of Ostrava. Pohoda sa už v minulosti ocitla v desiatke najlepších stredne veľkých festivalov. Tento rok sme obhájili minuloročné nominácie medzi festivalmi s najlepším programom (spolu s nami Glastonbury, Lowlands, Sziget, Roskilde a pod.) a najlepšími promotérmi, kde sú okrem nás nominovaní najväčší hráči live music industry ako FKP Scorpio, MOJO a podobne. Novinkou je naša premiérová nominácia v rámci Health & Safety Award, kde sme prihlásili náš systém riešenia meteorologických situácií, ktorý realizujeme v spolupráci s odborníkmi z SHMÚ. Porota ocenila aj zelené komplexné riešenia nášho festivalu.

Prvýkrát sa medzi najlepšími značkami prítomnými na hudobnom evente v Európe ocitla aj slovenská firma. Odborníkov zaujal projekt Západoslovenskej energetiky, založený na energeticky samostatnom „fotovoltickom“ stagei, ako aj solárne lampy ZSE, ktoré osvetľujú veľkú časť festivalového areálu. V rámci ocenenia Take a Stand presvedčila porotu víťazná inštalácia Public Festival Award – Minaret (v preklade Maják). Maják symbolizuje svetlo, ktoré predstavuje nádej pre ľudí v ťažkej situácii. Stavba z dielne mladých prešovských architektov reagovala na nezmyselné vyjadrenia politikov o tom, prečo nemôžeme pomôcť ľuďom v núdzi. Tento rok bola inštalovaná aj na maďarskom Szigete. To, či niektorú z nominácií premeníme na premiérové ocenenie slovenského podujatia v rámci najprestížnejšej súťaže festivalov, sa dozvieme na slávnostnom galavečere 17. januára v holandskom Groningene. Kopmletný shortlist European Festival Awards si môžete pozrieť tu: https://eu.festivalawards.com/2017-shortlists/

Ďakujeme za vaše hlasy a držte nám palce. 

Za tím Pohody, Anton Repka

  • Najlepší line-up
  • Najlepší promotér
  • Najlepší stredne veľký festival
  • Ocenenie za ekologické riešenia
  • Ocenenie za inovácie v oblasti bezpečnosti a ochrany zdravia
  • Ocenenie pre najlepšie aktivity značky na festivale
  • Take a Stand Award (ocenenie za prístup v rámci dôležitých spoločenských tém)

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 V RYTME REGGAE: Ziggy Marley a SOJA prídu na Pohodu 2018 (10. 12. 2017)
 AURORA A FINK NA POHODE 2018 (5. 12. 2017)
 Pohoda 2018: Na festivale zahrá aj jedna z najvýraznejších umelkýň súčasnosti St. Vincent (29. 11. 2017)
 Moyzesovo Kvarteto, Sendreiovci & Kokavakere Lavutara a Para vystúpia na 4. ročníku charitatívneho podujatia Doma Dobre. (27. 11. 2017)
 „Utópia, žiarivý príklad, najlepší festival v strednej Európe“ Prečítajte si skvelé hodnotenia Pohody 2017 zahraničných médií (17. 8. 2017)
 Skončila fantastická Pohoda 2017: Budúcnosť, ktorá šťastne dopadla (10. 7. 2017)
 Video: Pohoda festival 2017 - sobota (9. 7. 2017)
 Video: Pohoda festival 2017 - piatok (8. 7. 2017)
 Piatková Pohoda s literárnym debutom Holetzovej, večer vystúpila speváčka Birdy (7. 7. 2017)
 Video: Pohoda festival 2017 - štvrtok (7. 7. 2017)nasledujúci článok >>
Do Bratislavy má v lete namierené Lenny Kravitz
<< predchádzajúci článok
LENNY KRAVITZ mieri do Bratislavy!

Festival POHODA ide na European Festival Awards ako festival s najväčším počtom nominácií - diskusné fórum čitateľov