Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra    Pohoda festival

09. januára 2018

Glass Animals na Pohode 2018Inteligentný pop – spojenie, ktoré by u nás mnohí označili za oxymoron je faktom v tvorbe skvelej britskej kapely Glass Animals. České Rádio Wave označilo ich prvý album Zaba v rubrike album týždňa za debut roka.Zdieľať
Glass Animals na Pohode 2018

Spočiatku ich prirovnávali k alt-J či Wild Beasts, no druhým albumom How to Be a Human Being sa definitívne vymanili z ich tieňa. Útržky skutočných príbehov a ich skvelé fiktívne spracovanie ospevovali MixMag, The Guardian či Skinny a získali za neho nomináciu na Mercury Prize. Po podujatiach ako Glastonbury, Coachella, Bonnaroo a Lollapalooza sa jedna z najhorúcejších britských kapiel súčasnosti predstaví aj na Pohode 2018.

 

Členovia kapely Glass Animals sa poznajú od trinástich, pričom kaeplu založili pred siedmimi rokmi. Prvý koncert odohrali v rovnakom klube ako Radiohead. V roku 2012 vydali EP Leaflings a krátko na to ich v Londýne videl naživo Paul Epworth (producent Adele, Rihanny a niekoľkonásobný držiteľ Grammy), pričom čoskoro sa stali prvým menom jeho nového vydavateľstva Wolf Tone. Ich debutu Zaba dali hodnotenie 8/10 NME, Q, DIY i Clash. Albumu sa darilo predovšetkým v online prostredí a v Austrálii. Glass Animlas si krátko na to vybrala ako predkapelu St. Vincent či Metronomy a vystúpili v TV show Later With Jools Holland, Jimmy Kimmel live, Late Night with Seth Meyers či the Late Show with James Corden. V máji 2016 vydali druhý album How to Be a Human Being, ktorý znamenal ich definitívny prienik medzi najhorúcejšie kapely súčasnosti. Bývalý študent neurológie, spevák Dave Bayley, sa na albume vyznamenal ako skvelý pozorovateľ a rozprávač príbehov bežných ľudí. Album bol nominovaný na Mercury Prize, mimoriadne vysoké hodnotenia získal od novinárov z The Guardian, Skinny či MixMag a v predajnosti sa dostal medzi TOP 20 albumov americkej hitparády. Podľa Mixmagu, momentálne nikto neznie tak ako oni. The Line of Best Fit dodáva, že tento brilantný album vás núti si ho púšťať stále dookola, pričom vám pri každom ďalšom prehratí odhalí stále nové vrstvy a príbehy.

 

Glass Animals si získali mnoho fanúšikov v našom regióne koncertmi u západných susedov. Veľmi pozitívne o ich druhom albume písalo Radio Wave: „Kapela prokázala výborné vypravěčské schopnosti a lehkost hovořit o problémech obyčejného člověka. Není to už fikce z temné oxfordské ložnice, ale prožitá autentická esence života.“ Ich čaro nespočíva len v posadnutosti detailnou štúdiovou prácou, ale aj v nápaditom pódiovom prevedení. Presvedčili sa o tom aj návštevníci ich posledného vystúpenia v Česku. Podľa iReport si: „suverénně ochočili pražské publikum. Vyprodaný sál dostal nejen to, co očekával, ale mnohem více." Veríme, že Glass Animals prekonajú aj očakávania návštevíkov 22. Pohody, na ktorej sa predstavia už o necelý polrok.

VIDEÁ:

Potvrdení účinkujúci:

The Chemical Brothers, St. Vincent, Ziggy Marley, Glass Animals, Danny Brown, SOJA, Rodriguez, Aurora, Little Dragon, Blossoms, Fink, Calexico, El Gusto, La Femme, This Is The Kit, Bazzookas, Reykjavíkurdætur, Zeal & Ardor, Donny Benét, Mitch & Mitch, Rebel Babel...

Lístky na 22. ročník Pohody si môžete kúpiť tu: www.pohodafestival.sk/sk/listky

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Pohoda 2018: Kultoví The Chemical Brothers predvedú elektrizujúcu live show (18. 12. 2017)
 Festival POHODA ide na European Festival Awards ako festival s najväčším počtom nominácií (11. 12. 2017)
 V RYTME REGGAE: Ziggy Marley a SOJA prídu na Pohodu 2018 (10. 12. 2017)
 AURORA A FINK NA POHODE 2018 (5. 12. 2017)
 Pohoda 2018: Na festivale zahrá aj jedna z najvýraznejších umelkýň súčasnosti St. Vincent (29. 11. 2017)
 Moyzesovo Kvarteto, Sendreiovci & Kokavakere Lavutara a Para vystúpia na 4. ročníku charitatívneho podujatia Doma Dobre. (27. 11. 2017)
 „Utópia, žiarivý príklad, najlepší festival v strednej Európe“ Prečítajte si skvelé hodnotenia Pohody 2017 zahraničných médií (17. 8. 2017)
 Skončila fantastická Pohoda 2017: Budúcnosť, ktorá šťastne dopadla (10. 7. 2017)
 Video: Pohoda festival 2017 - sobota (9. 7. 2017)
 Video: Pohoda festival 2017 - piatok (8. 7. 2017)nasledujúci článok >>
V rakúskom Edelstale od roku 2015 pribudlo 70 Slovákov
<< predchádzajúci článok
Simone de Beauvoirová sa sústreďovala na otázky ženskej emancipácie