18. mája 2011

Chárov Boston porazil Tampu a vyrovnal sériu na 1:1

nhl Boston Bruins o svojom víťazstve rozhodli v druhej tretine, ktorú aj zásluhou dvoch dvojgólových strelcov Tylera Seguina (druhý z ľava) a Michaela Rydera (prvý z ľava) vyhrali 5:1.Foto: SITA, AP

BOSTON 18. mája (WEBNOVINY) - Hokejisti Bostonu vedení slovenským kapitánom Zdenom Chárom zastavili šnúru ôsmich víťazných zápasov Tampy Bay v play-off NHL a triumfom 6:5 v utorňajšom druhom stretnutí finále Východnej konferencie vyrovnali stav série na 1:1. Obranca Chára odkorčuľoval 26:47 min, čo bol druhý najdlhší čas zo všetkých aktérov v poli, ani raz nevystrelil do priestoru bránky Tampy, odpykal si štyri trestné minúty, zblokoval jednu strelu a prezentoval sa troma "hitmi".

Iba devätnásťročný útočník Bostonu Tyler Seguin ukázal v utorok veľkú dravosť

Bruins o svojom víťazstve rozhodli v druhej tretine, ktorú aj zásluhou dvoch dvojgólových strelcov Tylera Seguina a Michaela Rydera vyhrali 5:1. Hostia sa v záverečnom dejstve postarali o zdramatizovanie, ale dvoma presnými zásahmi už iba znížili na konečných 5:6.

Poradie v kanadskom bodovaní v play-off zámorskej hokejovej NHL (stav k 17. máju 2011):

10. Logan Couture (San Jose) 14 6 6 12

Poznámka: Za menom a klubovou príslušnosťou nasleduje počet zápasov, gólov, asistencií a kanadských bodov.

Poradie najlepších strelcov play-off:
1. Sean Bergenheim (Tampa Bay) 8 gólov
2. Daniel Briere, James van Riemsdyk (obaja Philadelphia), Martin St. Louis (Tampa Bay) a Joel Ward (Nashville) po 7
6. Teemu Selänne (Anaheim), Daniel Sedin (Vancouver), David Legwand (Nashville), Logan Couture, Devin Setoguchi (obaja San Jose), Nathan Horton, David Krejčí (obaja Boston) a Vincent Lecavalier (Tampa Bay) po 6Pre dvojku minuloročného vstupného draftu Seguina to bol iba druhý zápas v play-off NHL, napriek tomu už nazbieral vo finálovom súboji Východnej konferencie s poradovým číslom dva dokopy štyri body (2+2), pričom všetky v prostrednej časti hry. Rodák z Bramptonu sa zaskvel najmä pri svojom úvodnom presnom zásahu - Seguin dostal puk na modrej, prešiel cez dvojicu hosťujúcich obrancov ako nôž maslom a v závere už nemal problém s prekonaním Dwayna Rolosona v bránke Lightning. "Cítil som sa sebavedomejší a pripravenejší. Vo veľkých stretnutiach sa vždy snažím vygradovať svoj výkon," uviedol mladík, ktorý je vo veku 19 rokov veľkou nádejou Bruins, a pridal aj dojmy z duelu: "Dnes som mal aj kus šťastia. Snažil som sa využiť všetky šance a dnes tam niečo aj padlo."

"Blesky", ktoré nenašli premožiteľa v predchádzajúcich ôsmich súbojoch, v tretej časti hry takmer vyrovnali nepriaznivý stav. Góly Stevena Stamkosa a Dominica Moora však napokon nestačili, keďže Floriďania potrebovali ešte aspoň raz dostať puk za chrbát Tima Thomasa. "Najmä v druhej tretine sme nehrali ako obvykle. Chýbala nám naša tradičná schéma," naznačil príčiny prehry kapitán floridského mužstva Vincent Lecavalier a dodal: "Nechcem podceňovať výkon Bruins. V prvej a druhej časti hry na ľade lietali. Potom sme mali šance aj my. Dostať päť gólov v druhom dejstve však bolo nepríjemné. Dovolili sme im príliš veľa." Séria sa teraz sťahuje na Floridu, tretie pokračovanie je na programe vo štvrtok 19. mája.

Výsledok utorkového duelu play-off zámorskej hokejovej NHL:

Finále Východnej konferencie - druhý zápas (hrá sa na 4 víťazstvá):

Boston - Tampa Bay 6:5 (1:2, 5:1, 0:2) - stav série 1:1
Góly: 14. Horton (Seidenberg, Kaberle), 21. Seguin (Ryder), 23. Krejčí (Seidenberg, Horton), 27. Seguin (Horton, McQuaid), 37. Ryder (Seguin, Kaberle), 40. Ryder (Ch. Kelly, Seguin) - 1. A. Hall (Lecavalier, Thompson), 20. St. Louis (Stamkos, Lecavalier), 28. Lecavalier (St. Louis, Stamkos), 44. Stamkos (Hedman, A. Hall), 54. Moore (Lecavalier, Bergenheim). Vylúčení: 6:8, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 35:41, brankári: T. Thomas - Roloson (41. M. Smith). Diváci: 17 565

NBA: Nowitzki vystrieľal Dallasu prvú výhru