Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

23. februára 2007

Cheney kritizuje rozmach čínskej armádySpojené štáty sú znepokojené testom, počas ktorého Číňania minulý mesiac zničili vlastný starý satelit. Tento test, ako aj rýchly rozmach čínskej armády odporujú oficiálnym vyhláseniam ...Zdieľať

SYDNEY 23. februára (WEBNOVINY) - Spojené štáty sú znepokojené testom, počas ktorého Číňania minulý mesiac zničili vlastný starý satelit. Tento test, ako aj rýchly rozmach čínskej armády odporujú oficiálnym vyhláseniam Číny o "mierovom rozvoji", vyhlásil v piatok na návšteve Austrálie americký viceprezident Dick Cheney.

Čínu však Cheney pochválil za úlohu, ktorú zohrala pri šesťstranných rozhovoroch o jadrovom programe Kórejskej ľudovodemokratickej republiky (KĽDR). Peking pri rozhovoroch, ktoré vyústili do dohody o aspoň dočasnom zastavení nebezpečných aktivít v oblasti jadrového programu, zohral veľmi dôležitú úlohu. Čína si totiž podľa Cheneyho "uvedomuje, že jadrová Severná Kórea by bola hrozbou pre jej vlastnú bezpečnosť".

"Minulomesačný test, ako aj pokračujúci rekordne rýchly rozmach čínskej armády sú už menej konštruktívne, a nie sú konzistentné s proklamovaným cieľom ´mierového rozvoja´. Dúfame, že sa k nám Čína pripojí v našom úsilí zamedziť šíreniu vražedných technológií, či už v Ázii, alebo na Blízkom východe," cituje Cheneyho agentúra AFP.

SITA© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Veľkú Raču navštevujú hlavne Poliaci
<< predchádzajúci článok
Vojak dostal za znásilnenie a vraždu Iračanky sto rokov

Cheney kritizuje rozmach čínskej armády - diskusné fórum čitateľov