21. októbra 2008

Cibulková do 2. kola v Linzi

Slovenská tenistka Dominika Cibulková úspešne vykročila na turnaji WTA Tour Generali Ladies v rakúskom Linzi (Tier II, dotácia 600 000 USD, tvrdý povrch Decoturf v hale). Devätnásťročná Slovenka zdolala ...

LINZ 21. októbra (WEBNOVINY) - Slovenská tenistka Dominika Cibulková úspešne vykročila na turnaji WTA Tour Generali Ladies v rakúskom Linzi (Tier II, dotácia 600 000 USD, tvrdý povrch Decoturf v hale). Devätnásťročná Slovenka zdolala v 1. kole v utorkovom súboji dvoch nenasadených hráčok rakúsku držiteľku voľnej karty Yvonne Meusburgerovú za 93 minút 6:4, 6:2. Súperkou Cibulkovej, ktorá v prípade dobrého výsledku v Linzi môže preskočiť Danielu Hantuchovú na poste slovenskej jednotky, v 2. kole bude víťazka súboja Flavia Pennettová (7-Tal.) - Ágnes Szávayová (Maď.). Zverenka trénera Vladimíra Pláteníka dosiahla triumfom nad Meusburgerovou jubilejný štyridsiaty víťazný zápas aktuálnej sezóny v súčte súbojov na hlavnom okruhu WTA, grandslamových turnajoch a olympijských hrách (bilancia 40:26). Cibulková (20. v rebríčku WTA Tour) prvá prehrala v úvode I.setu svoje podanie (1:2*), ale keď v ôsmom geme prelomením servisu Meusburgerovej (až 91. vo svetovom renkingu) zvýšila na 5:3, bola blízko zisku setu. Potom však opäť stratila svoje podanie a za stavu 5:4 potrebovala päť setbalov, aby set dotiahla do víťazného konca. Aj na začiatku druhého dejstva si súperky navzájom zobrali podanie. Rozhodujúci brejk sa udial v šiestom geme. Slovenka zvýšila na 4:2 a od tejto chvíle už nepovolila skúsenejšej, ale výkonnostne slabšej súperke ani gem. Dvojhra - 1. kolo: Dominika Cibulková (SR) - Yvonne Meusburgerová (Rak.) 6:4, 6:2 za 93 minút SITA