21. októbra 2008

Súhrn výsledkov utorňajších predohrávaných stretnutí Slovnaft extraligy

Súhrn výsledkov utorňajších predohrávaných stretnutí 30. kola hokejovej Slovnaft extraligy v sezóne 2008/2009: MHk 32 Liptovský Mikuláš - HK Aquacity ŠKP Poprad 4:1 (2:1, 0:0, 2:0) Góly: 8. Halaj ...

BRATISLAVA 21. októbra (WEBNOVINY) - Súhrn výsledkov utorňajších predohrávaných stretnutí 30. kola hokejovej Slovnaft extraligy v sezóne 2008/2009: MHk 32 Liptovský Mikuláš - HK Aquacity ŠKP Poprad 4:1 (2:1, 0:0, 2:0) Góly: 8. Halaj (Heš, Kuric), 13. Halaj (Petran), 42. Richard Huna (Kriška), 60. Kriška - 11. A. Kroták (Jarolín, Fabián) Vylúčení: 3:4 na 2 min, navyše: A. Kroták (Poprad) na 10 min + DKZ za nešportové správanie, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: P. Grečko - M. Grečko, Tornay, 1770 divákov V tradičnom podtatranskom derby boli v tejto sezóne po dlhom čase favoritmi Liptáci. Jasne o tom svedčil aj predzápasový priepastný 20-bodový rozdiel v prospech MHk 32. Hostia z Popradu to však príliš nebrali na vedomie a od úvodného buly prenikali pred Faltera. Liptáci strelili gól v 8. min, keď Halaj krátko po návrate z trestnej lavice tečoval opakovanú strelu skúseného legionára Heša. V 11. min aj na strane Kamzíkov zaúradovala skúsenosť. Peknou individuálnou skúsenosť sa pripomenul Kroták - 1:1. O chvíľu však zakontroval domáci kapitán Halaj, šikovne vložil hokejku do strely Petrana od modrej. V prostrednom dejstve sa tribúny dosť nudili, pozorný Falter a Šimonovič bez väčších problémov riešili náznaky šancí. Hostia vykorčuľovali so snahou o zvrat aj do tretieho dejstva. Schladila ich však už 42. min, keď sa nahodenie Richarda Hunu spoza Šimonovičovej bránky dostalo za chrbát popradského gólmana od korčule jedného z brániacich hráčov. Zúfalé pokusy hostí o kontaktný gól skončili zväčša ďaleko pred Falterom. V polovici predposlednej minúty si Turanovci vzali oddychový čas a odhodlali sa k hre bez brankára. Neuspeli, naopak osem sekúnd pred koncom zaburácali spokojné mikulášske tribúny štvrtýkrát po strele aktívneho Krišku do opustenej popradskej svätyne. Liptáci majú po tomto kole 38 bodov. Presne takýto istý počet mali po skončení celej minulej sezóny. SkiPark MHK Kežmarok - MHC Martin 4:5 po samostatných nájazdoch (1:0, 2:2, 1:2 - 0:0, 0:1) Góly: 19. Pavličko (Fedor, Gavalier), 24. M. Drotár (Šechný), 27. M. Drotár (P. Segľa), 56. Bednár (Fedor, Pavličko) - 30. Török (Appel), 36. L. Říha (Török), 50. Appel (M. Macho), 55. L. Říha (Török, Babka), rozhodujúci samost. nájazd premenil L. Říha Vylúčení: 8:8 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lokšík - M. Novák, Snášel, 720 divákov Prvá polovica úvodnej tretiny veľa hokejovej krásy nepriniesla. Za znamienku stoja iba strely Džerinša a Čížeka, brankári Klempa a na druhej strane Dzubina však s nimi väčšie problémy nemali. Naozaj rušno bolo až v závere dejstva, keď v tretej početnej výhode domácich zapracovala tretia formácia "jastrabov" a Pavličko otvoril skóre duelu - 1:0. Druhú časť hry začali Martinčania aktívnejšie, no na radosť domácich priaznivcov v 24. a 27. po vydarených akciách skóroval dvakrát Drotár a Kežmarčania viedli už 3:0. Hosťom sa podarilo skorigovať stav v 30. min, keď Klempu prestrelil Török. Na rozdiel jediného gólu znižoval v 36. min po chybe domácej obrany v samostatnom úniku Říha. Favorizovaní hostia išli do tretej časti hry s odhodlaním vyrovnať, gól však dlho nedokázali dať ani pri viacerých početných výhodách. Podarilo sa to až Appelovi v 50. min, keď jeho nevýraznú strelu z ľavej strany ihriska Klempa podcenil a tá skončila v jeho bránke. Dokonalý obrat sa Martinu podaril v 55. min, autorom štvrtého gólu bol Říha. Domáci sa však nevzdávali a o necelú minútu sa po góle Bednára predsalen radovali z vyrovnania. V predĺžení mal päť sekúnd pred koncom obrovskú šancu rozhodnúť Pavličko, puk však do prázdnej bránky nedoklepol. V samostatných nájazdoch rozhodol o víťazstve hostí presnou strenou Appel. Dukla Trenčín - HC Košice 0:1 (0:1, 0:0, 0:0) Gól: 18. Húževka (J. Kopecký, Kmiť) Vylúčení: 4:5 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška - Horínek, M. Orolin, 2610 divákov Preriedené tribúny trenčianskeho zimného štadióna akoby tušili, čo ich čaká. Domáci fanúšikovia naznačili svoju nespokojnosť už pred zápasom, keď transparent hlásal, že pri každej z ďalších kvapiek, môže ich pohár trpezlivosti pretiecť. Ani to však hráčov Dukly nevyburcovalo a Košice naopak hrali len to čo potrebovali. Skóre stretnutia otvoril v 18. min Húževka. O chvíľu na to síce Bobček od modrej čiary nastrelil pravú žŕdku Lipovského bránky, ale to bolo na dlhé minúty všetko. V polovici stretnutia neuspel zoči-voči domácemu Hálovi Faith, a o chvíľu na to domáci nevyrovnali po závare Valčákovho útoku pred hosťujúcou bránkou. V 37. min mohol zvýšiť vedenie hostí obranca Kledrowetz, keď si v presilovej hre nakorčuľoval od modrej čiary, ale puk mu skĺzol z hokejky. Tretia tretina priniesla síce najzaujímavejšie minúty zápasu, tie však už nič nezmenili. Platonická prevaha Dukly nikam neviedla a Košice si chudobné jednogólové vedenie v pohode kontrolovali. V 55. min mohol definitívne rozhodnúť Kopecký, ale v dobrej pozícii prestrelil. Trenčania nezužitkovali ani takmer minútu trvajúcu hru bez brankára podporenú vylúčením jedného z Košičanov. HK 36 Skalica - MsHK Garmin Žilina 3:1 (1:0, 0:0, 2:1) Góly: 9. Pašek (R. Hartmann, T. Višňovský), 47. J. Mikúš (R. Školiak, Pálffy), 52. Jendek (Škadra) - 43. Važan (Sivák, I. Droppa) Vylúčení: 5:6 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Rudý - Müllner, Jankovič, 1897 divákov Domáci nastúpili do tohto zápasu bez zraneného centra prvého útoku Zálešáka, ktorého miesto vedľa Pálffyho zaujal Kutálek. Prvé dejstvo sa nieslo v znamení obranných úloh oboch súperov. Najmä Žiličania sa prezentovali organizovanou obranou stredného pásma, keď sa hráči Skalice nemohli dostať do šancí. Jednu z mála chýb hostí využila dvojica Hartmann - Pašek, keď druhý menovaný bekhendovou dorážkou otvoril strelecký účet stretnutia. Domáci dokázali uzamknuť hostí do obranného pásma pri presilovej hre v závere tretiny, ale ani pri veľkej početnosti streľby sa im Přikryla nepodarilo prekonať. V druhej tretine pokračovali obe družstvá dodržiavaním taktických úloh z hľadiska obrannej hry a preto šancí na oboch stranách bolo pomenej. V 29. min hlavný rozhodca po porade s videorozhodcom neuznal gól domácich pre posunutie bránky. V 31. min pohrozili hostia, keď tvrdú Jabrockého strelu zlikvidoval Rybár. Najväčšiu šancu tohto dejstva "spálil" Pálffy, keď mu v 35. min preskočil puk ponad hokejku pred prázdnou bránkou Tretiu tretinu začali aktívnejšie hostia, čo im prinieslo ovocie v podobe vyrovnavajúceho gólu z hokejky Važana. V 47. min v presilovej hre po kombinácii Pálffyho so Školiakom vymietol ľavý horný roh Přikrylovej bránky Juraj Mikúš. V 52. min vsietil ďalší gól Jendek, keď zúžitkoval svoj vlastný nájazd krátko po návrate na ľad z trestnej lavice. V poslednej minúte sa snažili hráči Žiliny, ešte zmeniť skóre, no nepodarilo sa im to ani počas krátkej 10-sekundovej hry bez brankára. HK Ardo Nitra - HC´05 Banská Bystrica 3:4 po sam. nájazdoch (2:1, 0:2,1 :0 - 0:0, 0:1) Góly: 7. T. Chrenko (Hranáč), 9. Gálik (Bednařík, Poláček), 59. Rumpel (T. Chrenko, Hranáč) - 10. M. Dian, 24. Bulík (Pardavý), 26. Ižvolt (Štolc), rozhodujúci sam. nájazd Jánoš Vylúčení: 4:5 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Krpelec - Gašparík, Valach, 1979 divákov Nitrania mali už tradične výborný úvod stretnutia, v 7. min si Tomáš Chrenko elegantne poradil s obrancom a poslal puk ponad pravé Petríkovo rameno do siete. O 111 sekúnd bolo 2:0, keď po pravej strane unikol Gálik a prudkým švihom z pravého kruhu pomedzi Petríkove betóny skóroval. Banskobystričanov to však nezlomilo a v 10. min znížili zásluhou Diana, ktorý prepasíroval puk popod Faltu. V 18. min sa dostal H. Ručkay do streleckej pozície, no po jeho strele spomedzi kruhov skončil puk v Petríkovej vyrážačke. V druhej časti stretnutia začali lepšie hostia, do šance sa dostal Sabol, no jeho strelu spomedzi kruhov Falta betónom zneškodnil. Krátko na to v prečíslení dvoch na jedného posunul puk Češík na Škvaridla, no Falta zmaril veľkú šancu hostí. V 24. min prišlo vyrovnanie, keď domáci nechali Bulíkovi dostatok priestoru a ten blafákom prekonal Faltu. V 26. min sa v rohu klziska dostal k puku Štolc, prihral medzi kruhy Ižvoltovi, ktorý strelou bez prípravy dostal hostí do vedenia - 2:3. O minútu na to našiel Jánoš prihrávkou spoza Faltovej bránky Sabola, ktorý vo veľkej šanci trafil len domáceho brankára. V 34. min ušiel Sabol obrane Nitry, ale Falta jeho šancu zmaril. V 53. min mohol potvrdiť vedenie hostí po samostatnom úniku Majeský, no strelu medzi betóny Falta chytil. V závere tretiny sa Nitrania objavili na ľade v šestici, pretože Falta odkorčuľoval na striedačku a vyplatilo sa im to, početnú prevahu v poli domáci využili, po strele Tomáša Chrenka puk tečoval za chrbát Petríka Rumpel - 3:3. V predĺžení gól nepadol, a tak prišli na rad samostatné nájazdy, v ktorých víťazný gól zaznamenal skúsený útočník hostí Branislav Jánoš. SITA

Graham vyviazol s domácim väzením na jeden rok
Cibulková do 2. kola v Linzi

Súhrn výsledkov utorňajších predohrávaných stretnutí Slovnaft extraligy - diskusné fórum čitateľov