15. februára 2011

Cibulková dostala stop v Dubaji od Grothovej

Slovenská tenistka Dominika Cibulková neuspela v 1. kole dvojhry na turnaji WTA Dubai Duty Free Tennis ...

dominika cibulkova Slovenská tenistka Dominika Cibulková počas zápasu v Dubaji proti Jarmile Grothovej.Foto: SITA/APDUBAJ 15. februára (WEBNOVINY) - Slovenská tenistka Dominika Cibulková neuspela v 1. kole dvojhry na turnaji WTA Dubai Duty Free Tennis Championships v Dubaji v SAE (Premier 5, dotácia 2,05 milióna USD, tvrdý povrch Decoturf II vonku).

Štvrťfinalistka z minulotýždňového turnaja v Paríži Cibulková podľahla v súboji dvoch rodených Sloveniek Jarmile Grothovej reprezentujúcej Austráliu za 98 minút 6:7 (5), 2:6. Víťazka zahrala 7 es a premenila 4 z 13 možností na brejk. Dvadsaťjedenročná Cibulková nevyužila proti o dva roky staršej Grothovej v prvom sete náskok 5:3, ani podanie na zisk setu za stavu 5:4. Pred Cibulkovou sa s dvojmiliónovým turnajom v Dubaji rozlúčili v pondelkových zápasoch 1. kola aj ďalšie dve slovenské hráčky Daniela Hantuchová a Zuzana Kučová.