02. februára 2017

Cibulková odštartovala účinkovanie v Petrohrade víťazstvom

Na snímke slovenská tenistka Dominika Cibulková v zápase osemfinále proti Chorvátke Donne Vekičovej na turnaji WTA v ruskom Petrohrade vo štvrtok 2. februára 2017. Foto: TASR/AP
Petrohrad 2. februára (TASR) - Slovenská ženská tenisová jednotka Dominika Cibulková odštartovala účinkovanie na turnaji WTA v ruskom Petrohrade víťazstvom. Vo štvrtkovom osemfinálovom stretnutí si poradila s Chorvátkou Donnou Vekičovou za 73 minút dva razy 6:2.

Turnajová dvojka prehrala síce hneď prvý gem pri vlastnom podaní, ale v ďalšom priebehu už nepustila svoju súperku do vedenia. Za stavu 2:2 získala Cibulková sériu štyroch gemov a po 33 minútach vyhrala úvodný set hladko 6:2. Podobný scenár sa zopakoval aj v druhom dejstve, Chorvátke sa podarilo vyrovnať na 2:2, ale ďalšie hry patrili už len slovenskej hráčke.

Po víťaznom vstupe čaká na Cibulkovú vo štvrťfinále piata nasadená Ruska Jelena Vesninová, v osemfinálovom súboji si poradila s Francúzkou Alize Cornetovou.