Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

07. decembra 2005

Čiernej vdove nadelil súd 20 rokovČierna vdova dostala výnimočný trestZdieľať
Krajský súd v Banskej Bystrici uzavrel jednu z najbrutálnejších a najrafinovanejších vrážd v histórii slovenskej kriminalistiky! Čierna vdova z Pliešoviec Anna Kršiaková dostala výnimočný trest - rovných 20 rokov. Svojho omámeného priateľa dobila sekerou na smrť.  Ešte ho aj poliala benzínom a podpálila. Kršiaková to všetko urobila pre 1,3 milióna korún.  

Anna Kršiaková (36) z Pliešoviec dostala za vraždu svojho priateľa Mariána Medveca výnimočný trest 20 rokov. Rozsudok včera vyniesol Krajský súd v Banskej Bystrici. Jej komplica a nádejného zaťa Petra Gazdíka (23) súd odsúdil na 11 rokov nepodmienečne v druhej nápravnovýchovnej skupine.
Odsúdenú, známu ako čierna vdova, senát uznal vinnou z vraždy v plnom rozsahu. Dopustila sa jej 19. júla 2004. V osudný deň navštívila spolu s Gazdíkom nebohého Medveca v jeho rimavskosobotskom byte. Anna priateľovi urobila kávu, do ktorej mu dala štyri tabletky Rohypnolu. Potom ho požiadala, aby s ňou išiel do Pliešoviec. V lese medzi obcami Pinciná a Boľkovce v lučeneckom okrese ho pod zámienkou vykonania potreby vylákala z auta. Omámeného ho dobila sekerou na smrť. Potom ho poliala benzínom a zapálila. Zo spáchania tohto skutku bol v istom štádiu procesu podozrivý Peter. Senát však dospel k záveru, že čin dokonala Anna. Súd takisto pripísal čiernej vdove na ťarchu, že Mariána zabila zo zištných dôvodov. Nebohý totiž uzavrel tri životné poistky vo výške 1,3 milióna korún, ktorých výhradným manipulantom v prípade smrti bola Anna. Jeho slepá láska k nej viedla až tak ďaleko, že na ňu prepísal svoj byt v Rimavskej Sobote. Petrovi dal súd za vinu hlavne to, že nezabránil vražde, napriek tomu, že o nej vedel. Skontaktoval totiž Annu s jedným obyvateľom Dobrej Nivy vo zvolenskom okrese, ktorý mal Mariána zabiť. Ten to však odmietol. Senát krajského súdu priznal Medvecovej manželke majetkovú ujmu v hodnote presahujúcej 11-tisíc korún. Avšak jej požiadavku na odškodnenie nemajetkovej ujmy vo výške jedného milióna korún neakceptoval. Podľa predsedu senátu poškodená s nebohým posledné roky nežila. Rozsudok ešte nenadobudol právoplatnosť. Obhajca čiernej vdovy pre médiá po procese povedal, že rozsudok považuje za kompromis. Podľa mnohých však Krajský súd v Banskej Bystrici ešte nevyniesol taký vysoký výnimočný trest nad ženou. 
Ján Krempaský


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Vykľuje sa z tajomného zvieraťa domáci miláčik?
<< predchádzajúci článok
Lesný muž chce vymeniť planinu za jaskyňu.

Čiernej vdove nadelil súd 20 rokov - diskusné fórum čitateľov