Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Príroda-Zvieratá

20. mája 2019

Čína odovzdala viedenskej zoo samčeka pandy veľkejNa archívnej snímke samička pandy Jang Jang, ktorá sa hrá so svojím mláďaťom.Zdieľať
Na archívnej snímke samička pandy Jang Jang, ktorá sa hrá so svojím mláďaťom. Foto: TASR/AP
 
Viedeň 20. mája (TASR) - Predseda čínskeho parlamentu v pondelok viedenskej zoologickej záhrade v Schönbrunne slávnostne odovzdal 19-ročného samčeka pandy veľkej, informovala agentúra AP.


Pandu menom Jüan Jüan priviezli do Viedne v apríli a posledných niekoľko týždňov strávila v karanténe. Samčeka vybrali ako partnera pre Jang Jang, 18-ročnú samičku pandy, ktorá je v zoologickej záhrade od roku 2003. Jej predchádzajúci partner zomrel na rakovinu v roku 2016.

Pandu zoologickej záhrade v pondelok oficiálne odovzdal predseda Stáleho výboru Celočínskeho zhromaždenia ľudových zástupcov Li Čan-šu.

Čína pravidelne zapožičiava tieto vzácne živočíchy iným krajinám, čo médiá zvyknú nazývať "panďou diplomaciou".

Rakúsky prezident Alexander Van der Bellen tieto zvieratá označil za "symbol priateľstva" a povedal, že plnia "istú diplomatickú misiu".

Panda veľká žije prevažne v horských oblastiach západnej Číny, uvádza na svojej webovej stránke Svetový fond na ochranu prírody (WWF). Patrí medzi zraniteľné živočíšne druhy.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ministerka kultúry ocenila P. Kažimíra, ďakuje mu za ústretovosť
<< predchádzajúci článok
TASR ponúkne spravodajstvo z cesty P. Pellegriniho na zasadnutie OECD

Čína odovzdala viedenskej zoo samčeka pandy veľkej - diskusné fórum čitateľov