Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zaujímavosti

16. októbra 2021

Čínska vesmírna stanica Tchien-kung má nových obyvateľov, ostanú na nej rekordný časČínska vesmírna loď Šen-čou 13 s trojčlennou posádkou na palube sa v sobotu spojila s vesmírnou stanicou Tchien-kung. Kozmonauti majú vo vesmíre zostať rekordných šesť mesiacov. Vesmírne plavidlo na ...Zdieľať
china_space_26723 f9ebb90a72564daa985d4de35ddc87d9 676x421 16.10.2021  - Čínska vesmírna loď Šen-čou 13 s trojčlennou posádkou na palube sa v sobotu spojila s vesmírnou stanicou Tchien-kung. Kozmonauti majú vo vesmíre zostať rekordných šesť mesiacov. Vesmírne plavidlo na obežnú dráhu vyniesla raketa Dlhý pochod-2F.


Dvaja muži a jedna žena sú druhou posádkou na vesmírnej stanici, ktorú na obežnú dráhu vyniesli vlani v apríli. Prvá posádka bola na stanici tri mesiace.Novú posádku stanice tvoria dvaja vesmírni veteráni, 55-ročný Čaj Č'-kang a 41-ročná Wang Ja-pching, a jeden nováčik, 41-ročný Jie Kuang-fu. Posádka uskutoční tri výstupy do otvoreného vesmíru, aby nainštalovala zariadenia v rámci príprav na rozšírenie stanice. Realizovať budú experimenty v oblasti kozmickej medicíny a v ďalších oblastiach. Ďalšie dva moduly majú na čínsku vesmírnu stanicu dopraviť do konca budúceho roka počas pobytu posádky vesmírnej lode Šen-čou 14.


Zdroj: Webnoviny.sk - Čínska vesmírna stanica Tchien-kung má nových obyvateľov, ostanú na nej rekordný čas © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Herečka a režisér z Ruska sa vrátili na Zem, vo vesmíre nakrúcali film
<< predchádzajúci článok
Slovenské Mesto kultúry bude bez kultúry, Stará Ľubovňa prechádza do čiernej farby