Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zaujímavosti

14. októbra 2021

Austrálska spolu s americkou NASA sa dohodli na spolupráci, vytvoria výskumný roverAustrália sa dohodla s americkým Národným úradom pre letectvo a vesmír (NASA) na postavení ...Zdieľať
mars_whats_next_44102 03b65321920d46429dcc2b328b66a792 676x450 14.10.2021  - Austrália sa dohodla s americkým Národným úradom pre letectvo a vesmír (NASA) na postavení lunárneho roveru. Stroj, ktorý by mal mať 20 kilogramov, by mala NASA najskôr v roku 2026 vyslať na Mesiac, kde by mal pomôcť v hľadaní kyslíka.


Rover by mal zbierať pôdu, ktorá obsahuje oxidy, uviedla austrálska vláda vo vyhlásení. Následne by z nej NASA mala prostredníctvom separátneho zariadenia extrahovať kyslík. Tento kyslík by mal v konečnom dôsledku poslúžiť na udržanie ľudskej prítomnosti na Mesiaci a podporu budúcich misií na Mars.

Podpredseda Austrálskej vesmírnej agentúry Anthony Murfett sa vyjadril, že NASA zaujala technológia diaľkového ovládania veľkých nákladných vozidiel na prevoz železnej rudy z baní v severozápadnej Austrálii zo vzdialenosti 1 600 kilometrov.

Podľa šéfa NASA Billa Nelsona dohoda posilní vzťah s Austráliou súvisiaci s prieskumom vesmíru, ktorý je starší ako 50 rokov.

Dohoda závisí od toho, či rover počas vývoja splní celý rad podmienok.


Zdroj: Webnoviny.sk - Austrálska spolu s americkou NASA sa dohodli na spolupráci, vytvoria výskumný rover © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ministerka Milanová chce zrušiť kvóty na slovenskú hudbu v súkromných rádiách
<< predchádzajúci článok
Let Blue Origin bol úspešný, kapitán Kirk prekonal hranicu vesmíru

Austrálska spolu s americkou NASA sa dohodli na spolupráci, vytvoria výskumný rover - diskusné fórum čitateľov