Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

06. júla 2006

Coca-Cole ukradli utajené informácieFederálna prokuratúra USA v stredu obvinila troch ľudí z krádeže tajných informácií zo spoločnosti Coca-Cola Co. Trojica sa ich snažila predať konkurenčnej spoločnosti PepsiCo Inc. Federálna ...Zdieľať

BRATISLAVA 6. júla (WEBNOVINY) - Federálna prokuratúra USA v stredu obvinila troch ľudí z krádeže tajných informácií zo spoločnosti Coca-Cola Co. Trojica sa ich snažila predať konkurenčnej spoločnosti PepsiCo Inc. Federálna prokuratúra z Atlanty tvrdí, že trojica sa snažila predať informácie za 1,5 milióna dolárov. O tejto krádeži informovala prokuratúru samotná spoločnosť PepsiCo. "Spravili sme iba to, čo by spravila akákoľvek iná zodpovedná spoločnosť. Konkurenčný boj môže byť neľútostný, ale musí byť aj férový," povedal hovorca spoločnosti PepsiCo Dave DeCecco.

Podľa prokuratúry dostala spoločnosť PepsiCo 19. mája list. Bol od človeka, ktorý si dal meno Dirk a tvrdil, že je vysokopostavený zamestnanec spoločnosti Coca-Cola a má dôverné informácie. "Počas vyšetrovania doručil Dirk utajenému agentovi FBI 14 strán dokumentov spoločnosti Coca-Cola. Tie, ako spoločnosť neskôr potvrdila, boli platné a veľmi dôverné," povedal prokurátor. "Dirk chcel za dokumenty 10 000 dolárov, čo je takmer 300 000 Sk. Neskôr súhlasil, že predá vzorku nového vysoko utajovaného produktu za 75 000 dolárov, čo je viac ako dva milióny korún," dodal prokurátor. Trojica bola zatknutá v deň, keď sa mal uskutočniť obchod s ďalšími obchodnými tajomstvami v hodnote 1,5 milióna dolárov.

SITA,Reuters,AP


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Lotyšská prezidentka Freibergová na návšteve Slovenska
<< predchádzajúci článok
Premiér Fico uviedol do funkcie nového ministra obrany