07. februára 2015

Columbus deklasoval St. Louis. Eliáš strelil 400. gól, skóroval i Jágr

Patrik Eliáš. Foto: TASR
New York 7. februára (TASR) - Hokejisti Chicaga Blackhawks ukončili v zámorskej NHL dvojzápasovú sériu prehier, keď v noci na sobotu triumfovali na ľade Winnipegu 2:1 po predĺžení.

Na oboch góloch "čiernych jastrabov" sa podieľal Patrick Kane. Domáci útočník zaznamenal 57. a 58. kanadský bod v sezóne a na čele ligovej produktivity sa vyrovnal Čechovi Jakubovi Voráčkovi z Philadelphie.

Slovenský krídelník Marián Hossa odohral za Chicago 18:03 min, na svoje konto si pripísal dve strely a dve trestné minúty za držanie.

New Jersey zdolalo na domácom ľade Toronto 4:1, druhý presný zásah "diablov" padol z hokejky Patrika Eliáša. Pre českého veterána to bol jubilejný 400. gól v profilige a stal sa 91. hráčom v histórii NHL, ktorý pokoril túto hranicu.

Slovenský útočník Toronta Richard Pánik strávil na ľade 13:43 min, zaznamenal jednu neúspešnú strelu a mínusový bod.

NHL - výsledky:
Columbus - St. Louis 7:1, New Jersey - Toronto 4:1, Washington - Anaheim 3:2 pp a sn, Winnipeg - Chicago 1:2 pp, Calgary - Pittsburgh 0:4

Karate: Na ME juniorov a kadetov v piatok päť medailí pre Slovensko