28. marca 2010

Corgoň liga - 25. kolo - víkend

Súhrn výsledkov víkendových stretnutí 25. kola najvyššej slovenskej futbalovej súťaže Corgoň ligy ...

FC Spartak Trnava - ŠK Slovan Bratislava

BRATISLAVA 28. marca (WEBNOVINY) - Súhrn výsledkov víkendových stretnutí 25. kola najvyššej slovenskej futbalovej súťaže Corgoň ligy 2009/2010:

SOBOTA

MFK Košice - FC Nitra 2:0 (0:0)
Góly: 56. a 89. D. Škutka, ŽK: 90.+ Milinkovič - 38. Kolár, 56. Leško, 90.+ Kaspřák, rozhodovali: Smolák - Mókoš, Mikulaj, 1130 divákov
Košice: Fernando López - Kolbas, I. Djokovič, R. Cicman, Čonka - K. Kuzma (83. L. Janič), Vaščák, Pérez Stoeten - J. Novák (90. Viazanko), D. Škutka, Serečin (71. Milinkovič)
Nitra: M. Chudý - Kaspřák, Martin Tóth, M. Kolmokov, Leško - Valenta (83. Sailer), Šimončič (71. Glenda), I. Hodúr, T. Kóňa, Kolár (62. Šimonek) - Rák

Košice zostávajú po zimnej prestávke naďalej nezdolané. V ďalšom z existenčných stretnutí si MFK doma poradil s Nitrou. V prvom polčase sa hral nezáživný pretaktizovaný futbal bez väčších šancí na oboch stranách. V 13. min mal po zaváhaní hosťujúcej obrany dobrú šancu Novák, no zbrklo ju zahodil. Dlhé minúty sa hralo medzi šestnástkami a zaujala až Kuzmova strela mimo v 32. min. O šesť minút neskôr mal košický útočník Novák veľkú možnosť po vysunutí Škutkom, bol pri lopte skôr ako brankár Chudý, no ten v páde nohami zmaril jeho možnosť.

Po zmene strán sa hral o poznanie lepší futbal. Najprv si v 53. min Hodúr pekne narazil s Kóňom, no ten preloboval nie iba gólmana, ale aj bránku Košíc. O tri minúty neskôr zahrával domáci Serečin priamy kop z pravej strany a Škutka trafil presne do šibenice - 1:0. V 72. min sa Rák tešil z vyrovnávajúceho gólu, no ďalšiu oslavu prekazila zdvihnutá zástavka asistenta rozhodcu. Nitrania mali v tom čase viac z hry, zatlačili domácich pred vlastnú šestnástku, a tí niekedy nevedeli, kam skôr skočiť. Najväčšiu šancu mal Šimonek, ktorého hlavičku v 75. min López bravúrne vytlačil na roh. V 86. min mohol dať Novák definitívnu poistku, keď išiel sám na brankára Chudého, no netrafil ani bránku. Nitrania hrali v tom čase vabank, naopak, Košičania neustále hrozili kontrami a jedna im aj minútu pred koncom vyšla. Stoeten z bránkovej čiary našiel úplne voľného Škutku, ktorý do prázdnej bránky pohodlne upravil na konečných 2:0.

Hlasy:
Goran Milojevič (tréner Košíc): "Bol to veľmi ťažký zápas. Nitra má dobré mužstvo, ktoré chce hrať futbal, preto som sa bál tohto súboja. Navyše to bol tretí zápas za sedem dní a na náš tím bol vyvíjaný veľký tlak, aby vyhralo. Som rád, že sa nám to podarilo."
Ivan Vrabec (asistent trénera Nitry): "Chcem domácim pogratulovať k víťazstvu. Do zápasu išli s väčším nasadením i srdcom. Preto zaslúžene zvíťazili. Pripravovali sme sa na štandardky Košíc, no i tak sme prvý gól dostali práve po takejto situácii."

1. FC Tatran Prešov - MFK Dubnica 2:0 (2:0)
Góly: 6. Papaj, 16. Hanek, ŽK: 48. M. Poliaček - 26. J. Vavrík, 61. M. Filo ml., rozhodovali: Olšiak - Kubica, Poláček, 1372 divákov
Prešov: J. Diviš - Ščasný, Piter-Bučko, Hanek, Tesák - Prekop - Papaj (80. P. Lipták), P. Katona, M. Poliaček, Ižvolt (58. Guba) - Mariano Bernardo (68. Pavol Jurčo)
Dubnica: P. Bajza - I. Obert, Chupáč, Nosek, Tubonemi (46. M. Filo ml.) - J. Vavrík, Duga (74. E. Ľupták), P. Poliaček, Šulek - Porázik, Augustíni (46. Bruško)

Zápas sa začal vo svižnom tempe. Ako prví ohrozili v 2. min bránu Prešova hráči Dubnice, ale Diviš center do šestnástky poľahky kryl. Nabudený Prešov sa po dvoch víťazstvách na súperových ihriskách nechcel nechať na domácom trávniku zahanbiť. V 6. min Katona vybojoval loptu v strede poľa, pekne vysunul Papaja, a ten z 20 m preloboval dubnického brankára - 1:0. "Koňare" sa druhýkrát tešili v 16. min. Poliačkov priamy kop našiel Ižvolta, ktorý prihrával pred prázdnu bránku Hanekovi, a ten s prehľadom vsietil druhý gól Prešova - 2:0. Vyloženú šancu zahodili Dubničania v 31. min, keď po rohu hlavičkoval Chupáč a Diviš vyškriabal loptu na roh. Od tohto okamihu sa hralo prevažne medzi šestnástkami a prvý polčas skončil aj poriadnym jarným lejakom.

Začiatok druhého dejstva sa podobal koncu prvého. S pribúdajúcimi minútami začal Tatran viac kombinovať a dubnická obrana musela byť stále v pozore. V 60. min Papajov center našiel Gubu, ktorý v šestnástke prihrávkou hľadal Bernarda, ale ten na ňu pred prázdnou bránkou nedočiahol. Dubnica sa mohla dostať do zápasu v 74. min, ale Poliačkova bomba skončila na obranných radoch Prešova. O tri minúty neskôr mal blízko ku gólu aj dubnický Porázik, ale jeho strela letela nad bránku Diviša. Prešovský Tatran mohol zvýšiť svoj náskok, ale Guba nepremenil tutovku. Vzápätí mal obrovské šance Tesák a Prekop, ale ani ich snaha ďalšiu zmenu skóre nepriniesla.

Hlasy:
Roman Pivarník (tréner Prešova): "Na tento zápas sme sa pripravovali a nechceli sme ho podceniť. Tento týždeň bol pre nás veľmi vydarený, dosiahli sme tri víťazstvá. S výkonom celého mužstva, no najmä s odvedenou prácou Prekopa a Papaja, som maximálne spokojný. Vyhrali sme zaslúžene."
Peter Gergely (tréner Dubnice): "Mali sme tri ťažké zápasy za týždeň. Tento duel sme začali zle a už v 16. min sme prehrávali 0:2. V druhom polčase sme zvýšili aktivitu, ale vôbec to nepomohlo. Prešov tento zápas vyhral zaslúžene."

MFK Ružomberok - Dukla Banská Bystrica 1:0 (0:0)
Gól: 55. J. Maslo, ŽK: 68. Coimbra, 79. Zošák - 22. M. Pančík ml., 36. Turňa, 58. Michal Ďuriš, rozhodovali: Vlk - Balko, Petríček, 1 981 divákov
Ružomberok: Hrdlička - P. Maslo, J. Maslo, Kostelný, Gallo - J. Chovanec, Hoferica (46. Coimbra), P. Besta (80. A. Sloboda), Zošák (90.+ Š. Pekár) - Ďubek - Piščur
B. Bystrica: Boroš - Turňa (86. Považanec), Adámik, Chmelík, Brašeň - M. Pančík ml., Pleva, Seye (66. Uškovič), T. Hučko - V. Gajdoš (77. Snitka), Michal Ďuriš

Pod Čebraťom to bol dlho len málo záživný futbal. Domáci síce boli o čosi iniciatívnejší, ale ich nakopávané lopty smerom dopredu k ničomu neviedli. Dukla sa zameriavala hlavne na pozorné bránenie a na polovicu súpera sa dostávala len sporadicky. Prvú šancu v zápase však mali práve hostia. V 29. min hľadal Ďuriš prízemným centrom Gajdoša, domáci obranca P. Maslo odvracal nebezpečenstvo odkopom z bránkovej čiary. B. Bystrica bola v týchto fázach hry lepšia a často podnikala výpady do pokutového územia súpera. V 36. min brankárovi "vojakov" Borošovi nesadol odkop, lopta dopadla na nohu Chovanca, ružomberský stredopoliar však nemal čas dôslednejšie zakončiť. Prvý polčas svojou úrovňou nemohol divákov uspokojiť. Za zmienku stojí, že Bystričania v tejto časti hry zahrávali 5 rohových kopov, kým domáci ani jeden.

Ružomberok začal druhé dejstvo náporom, z ktorého vyťažil tri rohy za sebou. V 55. min založili Liptáci ďalšiu akciu, odrazená lopta sa dostala pred J. Masla, ktorý umiestnenou strelou zblízka poslal svoj tím do vedenia - 1:0. Potom pálil z veľkej diaľky Coimbra, Boroš vyrazil loptu len s námahou. Domáci držali opraty zápasu aj naďalej pevne vo svojich rukách, zatiaľ čo Dukla pokračovala v hernom trápení. V 77. min sa hostia konečne prebrali, Uškovičovu strelu - vôbec prvú hosťujúcu medzi tri žrde - Hrdlička v domácej bránke vyrazil na roh. A keďže hostia sa do konca stretnutia na nič nezmohli, Ružomberok zaznamenal už tretie jarné domáce víťazstvo v rade.

Hlasy:
František Straka (tréner Ružomberka): "Naše víťazstvo si vysoko cením, bolo vydreté. V prvom polčase sme hrali pod svoje možnosti, nedarila sa nám kombinácia, strácali sme lopty, boli sme málo agresívni. Cez prestávku sme si to v kabíne vydiskutovali. V druhom polčase nám pomohol príchod Coimbru na ihrisko, začali sme hrať kolmejšie a lepšie kombinačne a nakoniec sme dali zaslúžený gól. Svoj tím musím pochváliť predovšetkým za morálku."
Jozef Jankech (tréner B. Bystrice): "Diváci videli bojovný zápas, s maximálnym nasadením. Obe mužstvá chceli vyhrať, domácim sa to podarilo, nám už tretíkrát po sebe nie, čo nás veľmi mrzí. Dnes sme boli blízko aspoň k bodu. Hráčom nemám čo vyčítať, spravili všetko, čo bolo v ich silách."

MFK Petržalka - FK DAC 1904 Dunajská Streda 1:1 (0:1)
Góly: 88. Machovec - 8. Nikolič, ŽK: 88. J. Novota (Dun. Streda), rozhodovali: Valášek - Slyško, Sluk, 350 divákov
Petržalka: Jenčo - Čikoš, Šedivý, Staško (79. Szarka), Burza - Hílek - Pavol Ďurica, F. Kiss, Mikulič - P. Fieber ml. (66. D. Pires), Machovec
Dunajská Streda: J. Novota - Helísek, Marcin, Elong Elong, Michellini, Palla - Seelaus - Bajevski (58. Vidakovič), Nikolič, N'Kendo (50. Yavarzadeh) - Koejoe

Dôležitý súboj dvoch mužstiev z dna corgoňligovej tabuľky síce začala aktívnejšie domáca Petržalka, ale už v 8. min sa ujali vedenia hostia z Dunajskej Stredy. Na center Helíseka z pravej strany si nabehol Nikolič a pohodlne prekonal bezmocného Jenča - 0:1. Aj v ďalšom priebehu prvého dejstva mali loptu na svojich kopačkách častejšie Petržalčania, ale hosťujúceho brankára Novotu prekonať nedokázali. Neujala sa pekná strela Pavla Ďuricu a krátko predtým sa v neprehľadnej situácii nepresadil ani kapitán domáceho mužstva Hílek. Na druhej strane mohol na 2:0 zvýšiť Koejoe, ale v samostatnom úniku z jedenástich metrov preloboval Jenča aj jeho bránku.

Po zmene strán sa Petržalka naďalej snažila aspoň vyrovnať, ale problémy jej hráčom robil obranný val Dunajskostredčanov, ktorý zachytával všetky útočné snahy domácich. V 55. min sa z dvadsiatich metrov odhodlal vystreliť Pavol Ďurica, no jeho pokus Novota končekmi prstov vytlačil na rohový kop. O desať minút neskôr sa rovnako z väčšej vzdialenosti pokúšal do streleckej listiny zapísať Čikoš, ale lopta letela len nad bránku hostí. V 78. min musel Novota upratať do bezpečia priamy kop Machovca. Vzápätí na druhej strane po prieniku Vidakoviča zmaril stopercentnú príležitosť Koejoeho bravúrnym zákrokom na bránkovej čiare Jenčo. Domácim sa podarilo vyrovnať až tesne pred koncom duelu, keď v 88. min Machovec hlavou prekonal Novotu - 1:1. Domáci mohli duel doviesť napokon aj do víťazného konca, ale Pavol Ďurica v 90. min nepremenil pokutový kop, ktorý Novota vyrazil.

Hlasy:
Peter Fieber st. (tréner Petržalky): "Veľmi ťažko sa mi tento duel hodnotí. Robíme veľa chýb, čo je veľmi zlé na psychiku hráčov. Som rád, že sa nám podarilo zmobilizovať a vyrovnať. Neviem si vysvetliť, prečo sa nám nedarí premieňať pokutové kopy, pretože ich trénujeme. Teší ma, že sme aspoň remizovali, lebo to s nami nevyzerá dobre."
Kurt Garger (tréner Dunajskej Stredy): "Bol to typický zápas o záchranu. Hrali sme zo zabezpečenej obrany. Nechceli sme robiť chyby. Do prestávky sme súpera do ničoho nepustili a dostali sa do vedenia. Po zmene strán nás súper dostal pod tlak a podarilo sa mu vyrovnať. Myslím si, že pri góle to bol faul na brankára. Som rád, že Novota chytil jedenástku. Musíme byť spokojní s remízou."

MŠK Žilina - FK Senica 2:1 (1:0)
Góly: 13. T. Majtán, 90.+ Jež - 71. A. Hesek, ŽK: 83. Gajdošík, 90. Vlasko (obaja Senica), rozhodovali: Šuniar - Čiernik, Ádám, 3265 divákov
Žilina: Dúbravka - S. Angelovič, Piaček, Šourek, Zlatkovič (57. Žilák) - Pečalka - Rilke (85. Babatounde Bello), Jež, Patrik Mráz - Lietava (75. Fotyik), T. Majtán
Senica: Bolek - Merzič, Homola, Gajdošík, Čáp - Laurinc, Vlasko - Podaný (13. Vrťo), Kante (76. Bajan), Piroska (29. Onome Sodje) - A. Hesek

Žilinčania v snahe odčiniť svoje neúspechy z prechádzajúcich dvoch zápasov začali zostra. Hneď na začiatku zatlačili hostí na ich polovicu. Blízko ku gólu mal už v 4. min Tomáš Majtán, zvnútra šestnástky však vystrelil prudko nad bránku. Z úvodného tlaku vyťažili "šošoni" gól v 13. min. Rilke dostal ideálny pas na hranicu pokutového územia, pred bránkou prihral ešte Majtánovi, a ten s prehľadom trafil medzi žrde. V 28. min sa senický brankár Bolek nemohol sťažovať na nedostatok práce. Najprv vyboxoval na roh strelu domáceho kapitána Ježa, o chvíľu pálil naňho z diaľky pravý obranca Angelovič. Aj túto strelu však Bolek bravúrnym zákrokom zneškodnil. Hostia si vypracovali prvé vážnejšie príležitosti až na konci prvého polčasu. Dve minúty pred prestávkou rozohrával stredopoliar Vlasko štandardnú situáciu, po jeho prudkom centri lopta takmer skončila v žilinskej sieti.

Hneď po prestávke v 48. min to bol opäť Vlasko, ktorý potiahol loptu stredom ihriska a mal dostatok priestoru na to, aby poslal asi z 18 m na žilinskú bránku nebezpečnú prudkú strelu. Odrazenú loptu sa ešte snažil dostať za Dúbravku Hesek, ale nakoniec z tejto šance nič nebolo. Hostia boli v úvode druhého polčasu aktívnejší. V 51. min Sodjeho strela opečiatkovala brvno domácej svätyne. Na druhej strane dobre hlavičkoval Lietava po Angelovičovom centri, ale Bolek stál na správnom mieste. V 68. min to bol opäť Lietava, ktorý mohol potvrdiť vedenie Žiliny, ale zblízka trafil vybiehajúceho Boleka. Svoju šancu potom využili hostia, ktorým sa podarilo vyrovnať v 71. min. V tlačenici pred bránkou poslal zblízka za Dúbravkov chrbát loptu Hesek. Žilinčania potom zvýšili aktivitu smerom dopredu, šancu mal Majtán, po ňom Lietava, ale Bolek v bránke Senice svojich opäť podržal. V 79. min stálo pri hosťoch šťastie, keď Jež trafil z priameho kopu do ľavej žrde. O osude stretnutia rozhodol domáci kapitán Jež v nadstavenom čase, keď z diaľky prekonal senického brankára.

Hlasy:
Pavel Hapal (tréner Žiliny): "Do zápasu sme vstúpili veľmi dobre. V prvých dvadsiatich minútach sme mali hru pod kontrolou. Potom sme sa prestali pohybovať a vyhrávať osobné súboje. Vstup do druhého polčasu sa vydaril Senici, my sme nehrali to, čo sme si predstavovali. Som rád, že sme to nakoniec zlomili vo svoj prospech."
Radim Nečas (tréner Senice): "Do stretnutia sme vstúpili trochu bojazlivo, akoby mali hráči zbytočný rešpekt. Keď bol zranený Podaný, hrali sme s desiatimi hráčmi a dostali sme gól. Až potom sme začali hrať tak, ako sme sa dohodli. Druhý polčas bol z našej strany veľmi dobrý. Som rád, že sme až do konca trápili favorizovanú Žilinu."

NEDEĽA

FC Spartak Trnava - ŠK Slovan Bratislava 0:3 (0:1)
Góly: 37. Saláta, 56. Dobrotka, 68. Grendel, ŽK: 33. Kopúnek - 24. Guédé, 85. Saláta, rozhodovali: Chmura - E. Weiss, Chládek, 9863 divákov
Trnava: Slovenčiak - Jakubička, Tiago Bernardini (72. P. Ďuriš), Banovič, Ľ. Hanzel - M. Juhász (46. Nascimento dos Santos), R. Procházka, Kopúnek, M. Hruška - Kone Koro - Ľ. Bernáth (65. Gogolák)
Slovan Bratislava: Putnocký - Dobrotka, Saláta, Dosoudil, Had - Guédé - Ivana (79. Božič), Grendel, Breznaník (83. Štepanovský) - Masaryk (67. M. Kuzma), Sylvestr

Piata Trnava začala proti Slovanu aktívnejšie. Hneď v úvode sa pokúšal prekvapiť hosťujúceho gólmana Kone Koro, ale jeho strelecký pokus letel vysoko nad. V elektrizujúcej atmosfére najtradičnejšieho slovenského futbalového derby skončila nad Putnockého bránkou v 11. min aj strela Procházku z hranice šestnástky. V 29. min sa po kombinácii Ivanu s Grendelom ocitol vo veľkej príležitosti hosťujúci Sylvestr, ale z pravého rohu "malého vápna" trafil iba bočnú sieť Slovenčiakovej bránky. Gólové korenie priniesla duelu až štandardka "belasých" z pravej strany, keď loptu za chrbát Slovenčiaka poslal hlavou obranca Saláta. Trnava v jarnej časti inkasovala prvýkrát až vo štvrtom domácom zápase. Tesne pred polčasovou prestávkou mohli hostia zvýšiť, keď lopta z ľavej strany preletela popred bránku Trnavy, tam ju však Masaryk nedokázal usmerniť do siete.

Domáci hráči sa snažili vyrovnať od úvodných sekúnd druhého dejstva, ale Bernáth zblízka prestrelil a ďalekonosný pokus Procházku minul pravú žrď Slovana. Gólovú poistku pre hostí pridal v 56. min Dobrotka, ktorý využil dobrú prihrávku rýchlonohého Ivanu od bránkovej čiary - 0:2. Po hodine hry sa rútil na Slovenčiaka Masaryk, gólman domáceho mužstva vyšiel z mikrosúboja úspešnejšie. V 68. min Slovan uštedril Trnave definitívne k. o., keď Grendel z priameho kopu od postrannej čiary zaskočil Slovenčiaka, a ten kapituloval tretíkrát. V 72. min poslal loptu do siete hosťujúci Sylvestr, ale gól pre postavenie mimo hry neplatil. Šancu znížiť mal v 77. min Hruška, ale sám pred Putnockým zaváhal a trafil iba gólmana hostí. Vzápätí sa skúšal do streleckej listiny zapísať aj striedajúci Gogolák, ale tiesnený nedokázal gólovo zakončiť. V 86. min mohol pred takmer desaťtisícovou návštevou skorigovať Procházka, ale jeho strela spoza pokutového územia skončila v náruči Putnockého. Slovan sa po triumfe nad Trnavou opäť dostal na 1. miesto corgoňligovej tabuľky o dva body pred MŠK Žilina.

Hlasy:
Milan Malatinský (tréner Trnavy): "Chceli sme prehustiť stred poľa a eliminovať zálohu Slovana. Žiaľ, inkasovali sme gól zo štandardky, v ktorých je Slovan dobrý. Po zmene strán sme preskupili zostavu, chceli sme vyrovnať. Po individuálnej chybe sme však opäť inkasovali a tretí gól bol taký, aký bol. Potom už Slovan kontroloval vývoj duelu. Gratulujem hosťom k víťazstvu."
Štefan Horný (tréner Slovana): "Vyhrali sme zaslúžene. Dali sme tri góly, aj keď úvod nebol z našej strany ideálny. Domácich sme takmer do ničoho nepustili. Po treťom góle sa už duel iba dohrával. Atmosféra na štadióne bola na slovenské pomery veľmi dobrá."

Poradie strelcov Corgoň ligy 2009/2010 po 25. kole

1. Juraj Halenár (Slovan) - 11 gólov
2. Pavol Masaryk (Slovan), Ján Novák (Košice), Róbert Rák (Nitra) - 10 gólov
5. Tomáš Oravec (Žilina) - 9 gólov
6. Ivan Lietava (Žilina), Peter Doležaj (Trnava), Oleksandr Piščur (Ružomberok) - 8 gólov
9. Ľubomír Bernáth (Trnava), Tomáš Majtán (Petržalka 4/Žilina 3) - 7 gólov
11. Samuel Koejoe (Dunajská Streda), Andrej Hodek (Petržalka) - 6 gólov
13. Dušan Uškovič, Marek Kuzma (obaja Banská Bystrica), David Kobylík (Žilina), Miloš Lačný (Ružomberok), Vladimír Kožuch (Trnava), Dávid Škutka (Košice) - 5 gólov
19. Stanislav Velický (Senica), Michel Neto, Koro Issa Ahmed Kone (obaja Trnava), Tomáš Ďubek (Ružomberok), Vratislav Gajdoš (Banská Bystrica), Peter Katona (Prešov), Martin Dobrotka (Slovan Bratislava) - 4 góly
26. Tomáš Bruško, Mouhamadou Seye, Jozef Adámik (všetci Banská Bystrica), Tomáš Zápotoka, Peter Šulek (obaja Dubnica), Guillaume N´Kendo, Zoltán Bognár (obaja Dunajská Streda), Juraj Piroska (Senica), Kornel Saláta (Slovan), Ľubomír Guldan, Róbert Jež (obaja Žilina), Arnold Šimonek (Nitra), Roman Procházka (Trnava), Filip Kiss (Petržalka), Michal Hanek, Ján Papaj (obaja Prešov), Ján Maslo (Ružomberok) - 3 góly
43. Samuel Slovák, Rogério Márcio Botelho Gaúcho, Jakub Sylvestr (všetci Slovan), Babatounde Bello, Emil Rilke, Ondřej Šourek (všetci Žilina), Miloš Šimončič, Ivan Hodúr, Lukáš Štetina (všetci Nitra), Róbert Pich, Viktor Pečovský, Michal Pančík ml., Michal Ďuriš (všetci Banská Bystrica), Petr Faldyna, Ivan Belák, Milan Pavlovič, Victor Abdou Samb (všetci Senica), Ľuboš Belejík, Matej Ižvolt, Pavol Jurčo, Jonatan Mariano Bernardo (všetci Prešov), Peter Kiška, Michal Filo ml., Juraj Vavrík, Marcel Ondráš (všetci Dubnica), Marián Tomčák, Erik Čikoš, Martin Mikulič (všetci Petržalka), Martin Hruška, Tiago Henrique Bernardini, Miloš Juhász (všetci Trnava), Adiaba Bondoa (Dunajská Streda), Marko Milinkovič, Ivan Djokovič (obaja MFK Košice) - 2 góly
77. Ján Kozák ml., Radek Dosoudil, Michal Breznaník, Karim Guédé, Marián Had, Erik Grendel (všetci Slovan), Milomir Sivčevič, Štefan Zošák, Anton Sloboda, Jakub Řezníček, Michal Gallo (všetci Ružomberok), Marek Penksa, Miroslav Poliaček, Martin Pribula, Michal Piter-Bučko, Tomáš Josl, Marián Farbák, David Čep (všetci Prešov), Roman Sloboda, Ľuboš Kolár, Michal Áč, Martin Boszorád, Róbert Valenta, Martin Tóth, Marián Kolmokov (všetci Nitra), Juraj Hovančík, Róbert Cicman, Filip Serečin, Patrik Kaminský, Antonio Gaspar Megias (všetci Košice), Roland Števko, Lukáš Tesák, Tomáš Vrťo, Onome Sodje, Ján Gajdošík, Youssouf Kante, Andrej Hesek (všetci Senica), Egidijus Majus, Markus Seelaus, Krisztián Németh, Ján Marcin, Staniša Nikolič (všetci Dunajská Streda), Pavol Ďurica, Pavol Sedlák, Branislav Fodrek, Peter Fieber ml., Peter Šedivý, Jaroslav Machovec (všetci Petržalka), Martin Nosek, Erik Ľupták, Peter Jánošík, Pavol Poliaček (všetci Dubnica), Amdy Gueye, Peter Jakubička, Roberto Nascimento dos Santos "Pítio" (všetci Trnava), Tomáš Hučko, Martin Poljovka (obaja Banská Bystrica) - 1 gól
(spolu 133 strelcov)

Vlastné góly: Jiří Homola (Senica), Giorgij Cimakuridze, Tomáš Oravec, Jozef Piaček (všetci Žilina), Peter Bašista, Stanislav Smrek (obaja Košice), Jozef Adámik (Banská Bystrica), Adiaba Bondoa, Nikola Michellini (obaja Dunajská Streda).

Corgoň liga: Trnava - Slovan