24. októbra 2006

Corgoň liga - Dubnica - Artmedia 0:1

Futbal - Corgoň liga - dohrávka 3. kola: ZTS Dubnica - Artmedia Bratislava 0:1 (0:0) Gól: 59. Čvirik, ŽK: 90. M. Ďurica (Artmedia), rozhodovali: Chmura - Laskovský, Ádám, 2600 ...

BRATISLAVA 24. októbra (WEBNOVINY) -

Futbal - Corgoň liga - dohrávka 3. kola:

ZTS Dubnica - Artmedia Bratislava 0:1 (0:0)

Gól: 59. Čvirik, ŽK: 90. M. Ďurica (Artmedia), rozhodovali: Chmura - Laskovský, Ádám, 2600 divákov

Dubnica: Holec - Pleva, Adámik, Kopačka, Zimen - Lendvay, Držík, Grendel (78. Jonáš), Kiška (68. Bruško) - M. Kuzma (62. J. Zápotoka), M. Filo ml.

Artmedia: Kamenár - Čišovský, Debnár, R. Konečný, Čvirik - Guédé (90. Saláta), J. Kozák, G. Straka, V. Gajdoš (84. M. Ďurica) - Oravec, Reiter (74. Buryán)

Diváci v Dubnici boli svedkami svižného futbalu. V úvodných dvadsiatich minútach mali navrch domáci, pretože hostia sa príliš dopredu nevysúvali. V radoch ZTS sa strelecky darí Filovi a práve tento kanonier mal najviac príležitostí. V 23. min vyrazil jeho tvrdú prízemnú strelu Kamenár, potom pred ním zachraňovali Guédé a Čišovský. Od 30. min prebrali iniciatívu hostia. Najskôr Holec zasiahol pred Reiterom a o dve minúty neskôr si ten istý hráč obehol Držíka, ale v koncovke bol nepresný. V prvom polčase ešte zaujala akcia po osi Čišovský - Guédé, avšak aktívny Reiter hlavičkoval iba priamo do náruče Holeca. V 40. min našiel Kopačka z priameho kopu hlavu Adámika, ale sľubnú príležitosť zmaril odpískaný faul na brankára Artmedie. Druhý polčas začali mužstvá vo zvýšenom tempe. V 47. min sa Filo ocitol sám pred Kamenárom, no gólman hostí sa vyznamenal. Gólovo však udrelo na druhej strane z nevinne vyzerajúcej akcie, keď sa v skrumáži pred dubnickou bránkou najlepšie zorientoval Čvirik a v 59. min poslal Artmediu do vedenia. V ďalšom priebehu si domáci vypracovali dostatok príležitostí nielen na vyrovnanie, ale aj na dosiahnutie víťazstva. Smolu mal na kopačkách predovšetkým Filo. V 86. min vykopávali loptu z bránkovej čiary Konečný s Čvirikom, predtým zázračne zneškodnil jeho pokus Kamenár, a tak Dubničania vyšli bodovo naprázdno.