01. mája 2010

Corgoň liga: Košice - Ružomberok

Futbal - Corgoň liga 2009/2010 - 30. kolo: MFK Košice - MFK Ružomberok 2:0 (1:0) Gól: 41. Milinkovič, 55. J. Novák, ŽK: 45. Ďubek ...

bez nazvu Foto: SITA/Ivan Fleischer

BRATISLAVA 1. mája (WEBNOVINY) -

Futbal - Corgoň liga 2009/2010 - 30. kolo:

MFK Košice - MFK Ružomberok 2:0 (1:0)
Gól: 41. Milinkovič, 55. J. Novák, ŽK: 45. Ďubek (Ružomberok), rozhodovali: Hracho - Cuninka, Poláček, 1200 divákov

Košice: Fernando López - Kolbas, I. Djokovič, R. Cicman, Juhar - Vaščák, K. Kuzma, Pérez Stoeten, Milinkovič (59. L. Janič) - J. Novák (62. Viazanko), Megias (82. Škutka)
Ružomberok: Hrdlička - P. Maslo, J. Maslo, Kostelný, Sivčevič - Zošák, P. Besta, Hoferica (77. A. Sloboda), Ďubek (52. J. Chovanec) - Piščur, Higor de Sales Coimbra (69. Pilár)

Košičania napokon urobili ďalší dôležitý krok k záchrane, hoci v prvej polhodine to na tri body pre domácich zďaleka nevyzeralo. Ružomberčania si totiž na ihrisku lepšie rozumeli a najmä hlavičky Hofericu a De Salesa priam volali po góle. V 19. min Piščurova strela spoza šestnástky preletela tesne pri žrdi. Východniari sa prvý raz vážnejšie dostali k zakončeniu v 25. min, ale Novákova strela z pravej strany Hrdličku neprekvapila. V 33. min Cicman spálil neuveriteľnú šancu, keď po rohu najprv hlavičkoval do žrde, nabehol si na odrazenú loptu a z troch krokov nepochopiteľne netrafil prázdnu bránku. O tri minúty neskôr mali svoju najväčšiu šancu hostia, keď si na dlhú loptu šikovne nabehol Zošák a postupoval sám na Lópeza, ale namiesto strely hľadal voľného De Salesa a Djokovič sa stihol včas vrátiť. O dve minúty po Hofericovom centri zostal úplne voľný Ďubek, no "z prvej" mieril nepresne. Štyri minúty pred prestávkou domáci potrestali zahadzovanie šancí Ružomberčanov, keď po pravom krídle unikol Novák a jeho prízemný center Milinkovič v páde poslal do bránky.

Po prestávke sa hostia snažili zmazať jednogólové manko, Piščurova hlavička však skončila v rukách Lópeza a De Salesovu strelu domáci gólman na dvakrát kryl. Úsilie Ružomberčanov definitívne zmrazil Novák, keď ho krásne vysunul Megias. Košický útočník svoje sólo nekompromisne zakončil - 2:0. V 72. min zaujala Stoetenova strela z priameho kopu, ktorá presvišťala popri šibenici bránky Ružomberka. Hostia sa potom v zúfalom tlaku spoliehali na nakopávané lopty, ale Piščur nemal popri košických stopéroch žiadnu šancu. Jasnú príležitosť si Ružomberčania už nevypracovali.

Hlasy:

Goran Milojevič (tréner Košíc): "Zvíťazili sme v ďalšom dôležitom zápase. Úvodnú polhodinu bol Ružomberok lepším tímom, my sme však strelili prvý gól a nakoniec sme zdolali veľmi kvalitný výber. Teraz sa pre nás začína tá pravá súťaž."
František Straka (tréner Ružomberka): "Som sklamaný. Bol to zápas, aké sa len tak nevidia. Ak by sme v prvom polčase zo štyroch ´tutových´ šancí premenili čo i len dve, tak by sa stretnutie vyvíjalo úplne inak. Inkasovali sme však gól a keď sme sa chceli rozbehnúť, vzápätí sme dostali druhý úder."

Corgoň liga: Slovan - Dubnica