23. októbra 2010

Corgoň liga - Ružomberok - Dubnica - súhrn, hlasy

MFK Ružomberok - MFK Dubnica 0:1 (0:1)

Futbal - Corgoň liga 2010/2011 - 13 kolo:

Gól: 30. Nosek, ŽK: 55. Ďubek - 64. M. Ižvolt, 65. P. Bajza, rozhodovali: Chmura - Cuninka, Lieskovský, 1048 divákov

Ružomberok: Penksa - P. Maslo, J. Maslo, Kostelný, Gallo (79. Lovás) - Ivan Kotora (46. Bielák), A. Sloboda, Sivčevič, Pilár (46. J. Chovanec) - Ďubek - Kroupa
Dubnica: P. Bajza - M. Ižvolt, Klabník, Nosek, Beňo - J. Vavrík - Kolčák - Šulek, Bruško, Grabež (85. Duga) - Porázik (59. Gorelka, 90.+ Augustíni)

Zápas sa začal v réžii hostí. V 6. min sa krásnym trestným kopom z 20 m prezentoval Bruško, ružomberský brankár Penksa bravúrnym zákrokom jeho pokus zlikvidoval. Krátko na to sa domáci gólman zaskvel opäť, keď si poradil s nebezpečnou Bruškovou hlavičkou zblízka. Ružomberčania sa nevedeli dostať do tempa, ale prakticky boli len pod miernym tlakom. V 24. min Dubnica znova pohrozila, Šulekovu ďalekonosnú strelu vytlačil Penksa nad brvno. Hostia svoju prevahu korunovali v 30. min. Bruškov rohový kop našiel Noseka, ktorý z prvej trafil presne - 0:1. Aj v ďalších fázach sa hralo podľa dubnických nôt, kým trápenie Liptákov pokračovalo až do polčasového hvizdu.

V 55. min striedajúci Ján Chovanec vbehol po ľavej strane, nasledoval center a po Kroupovej hlavičke skončila lopta v dubnickej sieti. Český útočník v službách Ružomberka však pri zásahu fauloval, a tak gól správne neplatil. Domáci začali preberať iniciatívu a vpredu boli čoraz nebezpečnejší. V 65. min zahrával trestný kop J. Maslo, P. Bajza v dubnickej bránke loptu s námahou chytil. Snaha "ruže" aspoň o vyrovnanie pokračovala, jej hráčom však chýbala lepšia finálna prihrávka i presnejšia streľba. Päť minút pred naplnením riadneho hracieho času bol v šanci striedajúci Lovás, P. Bajza situáciu vyriešil. Potom strieľali A. Sloboda a po ňom Bielák, ale skóre sa nemenilo. Ružomberčania v tomto stretnutí svojim výkonom sklamali, Dubnica bola lepšia, preto si víťazstvo zaslúžila.

Hlasy:
Goran Milojevič (tréner Ružomberka): "V prvom polčase sme hrali veľmi zle. V tom druhom sme sa zlepšili, mali sme viac z hry, aj nejaké šance, ale gól sme nedali. Zápas sme si prehrali do prestávky. Neviem si vysvetliť, prečo sme hrali až tak zle."
Peter Gergely (tréner Dubnice): "Som spokojný s výkonom i výsledkom môjho mužstva. V prvom polčase sme boli jednoznačne lepším tímom. V druhej časti hry domáci pridali na dôraze, ale naši hráči nepoľavovali v bojovnosti a vedenie udržali. Naše víťazstvo je zaslúžené."