10. januára 2007

Dallas vyhral v Utahu, Lakers zaváhali v Memphise

Skvelú formu potvrdili v noci basketbalisti Dallasu, ktorí v zámorskej NBA vyhrali na palubovke silného Utahu. Najviac sa o víťazstvo tímu z Texasu pričinil nemecký reprezentant Dirk Nowitzki, ktorý ...

NEW YORK 10. januára (WEBNOVINY) - Skvelú formu potvrdili v noci basketbalisti Dallasu, ktorí v zámorskej NBA vyhrali na palubovke silného Utahu. Najviac sa o víťazstvo tímu z Texasu pričinil nemecký reprezentant Dirk Nowitzki, ktorý nastrieľal súperovi 38 bodov. Hostia dotiahli zápas do víťazného konca aj napriek absencii Jerryho Stackhousa v záverečnej štvrtine, rozhodca ho totiž na konci tretej časti hry vylúčil za nezmyselný technický faul. Dirk Nowitzki však v poslednej štvrtine diktoval aj naďalej tempo zápasu a dal aj posledné dva koše z trestných hodov 10,2 sekundy pred koncom, čo znamenalo konečné víťazstvo Mavericks 108:105. Líder Východnej konferencie z Clevelandu hral takisto ako prvý tím Západnej konferencie na palubovke súpera. Cavaliers vyzvalo Sacramento a v prvom polčase to vyzeralo, že má veľkú chuť po víťazstve. Hostia však posilnili prácu v defenzíve a otočili výsledok vo svoj prospech (108:98). „Vedeli sme, že to, čo treba zlepšiť, je hra v obrane. Zastavili sme zopár akcií súpera, čo nám pomohlo dať niekoľko lacných košov,“ povedal o výkone svojho tímu najlepší strelec duelu LeBron James, ktorý strelil súperovi 34 bodov. Viac ako 30 bodov zaznamenal aj Vince Carter v drese New Jersey v súboji domácich Nets s Torontom. Favorizovaní domáci hráči mali taktovku zápasu pevne v rukách a takmer celý zápas boli dominantným tímom. Potvrdili tak výbornú formu, keď z posledných piatich zápasov vyhrali štyri, a zvíťazili v pomere 101:86. Pred svojimi fanúšikmi nezaváhali ani hráči San Antonia, ktorí privítali Portland Trail Blazers. Vynikajúcim kolektívnym výkonom si vytvorili postupne konečný 14-bodový náskok. Portland vyhral z posledných 10 zápasov iba dva, najbližšie bude mať šancu napraviť si bilanciu v stredu v Dallase, čo však domáci asi nebudú chcieť pripustiť. Tímom s momentálne najdlhšou sériou víťazných duelov je Phoenix, v zápase proti Seattlu na domácom ihrisku ju natiahol na sedem súbojov. Pod košmi išlo veľmi často o súboj najlepších strelcov duelu - Shawna Mariona na domácej strane a Nicka Collisona v tíme hostí. Obaja strelili 29 bodov, pričom prvý menovaný doskočil 15 lôpt a druhý sa vyšplhal v tomto ukazovateli až nad dvadsiatku s počtom získaných lôpt 21. „Pre mňa to bol dobrý zápas, ale ak takýto súboj prehráte o 11 bodov ako my dnes, nie je to veľmi dobrý pocit,“ povedal po zápase smutný Collison. Posledný tím tabuľky Východnej konferencie privítal na svojom ihrisku vo Philadelphii basketbalistov Detroitu a potvrdil klesajúcu krivku svojich výkonov. Hostia aj zásluhou 33 bodov Tayshauna Princa vyhrali duel 98:89 a sú na druhom mieste tabuľky Východnej konferencie. Prekvapenie sa zrodilo v Memphise, kde v posledných zápasoch padalo nadpriemerne veľa košov. Tak tomu bolo aj v utorok, tentoraz však domáci strelili viac bodov ako ich súper z Los Angeles, pričom až traja hráči mali zhodne po 25 bodov - na domácej strane Mike Miller a Pau Gasol a v drese Lakers Kobe Bryant. V poslednom zápase večera sa na ihrisku Indiany predstavila Atlanta, na domácich však nestačila a prehrala 72:91.

Indiana - Atlanta 91:72

Najviac bodov: A. Harrington 18, Granger 15 (10 doskokov), S. Jackson 12 - Claxton 12, J. Johnson 10, Pachulia 9, štvrtiny: 17:16, 21:17, 23:16, 30:23, 13 559 divákov

Philadelphia - Detroit 89:98

Najviac bodov: W. Green 16, Iguodala 15, Dalembert 14 (17 doskokov) - Prince 33, R. Hamilton 22, R. Murray 12 (12 asistencií), štvrtiny: 22:24, 22:23, 20:33, 25:18, 13 385 divákov

New Jersey - Toronto 101:86

Najviac bodov: V. Carter 32, R. Jefferson 21, Moore a Nachbar po 12 - Bargnani 22, Calderon 16 (12 asistencií), Peterson 15, štvrtiny: 24:19, 23:29, 27:17, 27:21, 14 729 divákov

Memphis - LA Lakers 128:118

Najviac bodov: M. Miller a Gasol (13 doskokov) po 25, D. Stoudamire 16 - Bryant 25, M. Evans 21, Vujačič 18, štvrtiny: 20:24, 32:33, 46:22, 30:39, 16 651 divákov

San Antonio - Portland 98:84

Najviac bodov: Duncan 16, Ginobili a T. Parker po 14 - Z. Randolph 25, Aldridge 17, Jack 13, štvrtiny: 18:21, 33:23, 26:24, 21:16, 18 240 divákov

Utah - Dallas 105:108

Najviac bodov: Boozer 29, Okür a Harpring po 14 - Nowitzki 38, Josh Howard 21, Terry 18, štvrtiny: 24:26, 29:19, 29:36, 23:27, 19 911 divákov

Phoenix - Seattle 113:102

Najviac bodov: Marion 29 (15 doskokov), Nash 27 (11 asistencií), Barbosa 13 - Collison 29 (21 doskokov), R. Allen 25, Gelabale a Watson po 12, štvrtiny: 28:33, 30:27, 22:14, 33:28, 18 422 divákov

Sacramento - Cleveland 98:108

Najviac bodov: Bibby 26, B. Miller 24, Kevin Martin 23 (11 doskokov) - James 34, Gooden 21 (11 doskokov), Ilgauskas 17, štvrtiny: 30:22, 23:16, 17:37, 28:33, 17 317 divákov