27. mája 2006

Dallas zlepšenou obranou vyrovnal stav série so Suns

V druhom finálovom zápase Západnej konferencie zámorskej NBA zvíťazil Dallas v piatok na vlastnej palubovke nad Phoenixom 105:98 a vyrovnal stav série na štyri víťazstvá na 1:1. Mavericks hrali tentoraz ...

DALLAS 27. mája (WN/SITA) - V druhom finálovom zápase Západnej konferencie zámorskej NBA zvíťazil Dallas v piatok na vlastnej palubovke nad Phoenixom 105:98 a vyrovnal stav série na štyri víťazstvá na 1:1. Mavericks hrali tentoraz lepšie v obrane a v prvej štvrtine dokonca udržali Suns na tohtosezónnom minime - 17 bodov.

NBA - play off
Západná konferencia - finále:
DALLAS (4) - PHOENIX (2) 105:98 - stav série 1:1
Mavericks sa víťazstvom v druhom finálovom dueli Západnej konferencie vyhli strate oboch domácich stretnutí a vyrovnali stav série na 1:1. Rozhodujúcu úlohu v piatok hrala obrana Dallasu. V prvej štvrtine dovolil Dallas Suns nastrieľať iba 17 bodov, čo je ich sezónne minimum a v úvode poslednej časti hry zastavil niekoľko útokov hostí, čím si vytvoril rozhodujúci náskok. "Vďaka našej obrannej hre sme dnes boli o kúsok lepším tímom ako súper. V prvom súboji sme bránili horšie a vyzeralo to, akoby Suns bojovali proti Suns a nie nám. Teraz sme ukázali trochu viac zo seba samých a to bolo kľúčom k úspechu," konštatoval po zápase tréner domácich Avery Johnson. O zlepšenej hre Mavs presvedčivo hovorí aj fakt, že rozohrávač Phoenixu Steve Nash sa k vôbec prvému streleckému pokusu v druhom polčase dostal v záverečných sekundách, keď už bolo o výsledku rozhodnuté. Celkove zaznamenal najužitočnejší hráč ligy 16 bodov a 11 asistencií, z ktorých iba tri pridal v druhej polovici. "Keď sa na to pozerám spätne, mám pocit, že som mal hrať agresívnejšie. V tom čase som si však myslel, že robím veci správne. Viazal som na seba dvoch hráčov a potom posúval loptu voľným spoluhráčom," povedal Nash. Dôležitou postavou duelu bol Josh Howard, ktorý si v prvom súboji podvrtol členok a bolo otázne, či vôbec nastúpi. Dvadsaťpäťročný krídelník napokon hral v základnej päťke, na palubovke strávil takmer 40 minút a nastrieľal 29 bodov. Ešte o jeden viac pridal líder Dallasu Dirk Nowitzki a z lavičky pomohol výbornou obranou DeSagana Diop. Hosťom chýbal Raja Bell, ktorý má natiahnutý lýtkový sval, v základe ho nahradil Brazílčan Leandro Barbosa.

Body: Nowitzki 30 + 14 doskokov, Josh Howard 29, Terry 18, Harris 9, Van Horn 2 (Stackhouse 11, Diop 4 + 11 doskokov, A. Griffin 2, M. Daniels 0) - Diaw 25 + 10 doskokov, T. Thomas 20, Marion 19 + 19 doskokov, Nash 16 + 11 asistencií, Barbosa 8 (House 7, James Jones 3), štvrtiny: 22:17, 25:35, 28:25, 30:21, 20 934 divákov

FOTO : SITA/AP