Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

10. mája 2006

Dámsku bielizeň budú v Saudskej Arábii konečne ponúkať predavačkyUž onedlho nahradia mužský personál v saudskoarabských obchodoch s dámskou spodnou bielizňou predavačky.Zdieľať
  Informovala o tom oficiálna saudskoarabská tlačová agentúra SPA.

      Skončí sa tým kuriózna anomália, jedinečná pre ultrakonzervatívne islamské kráľovstvo, v ktorom sa síce príslušníčky nežného pohlavia nemôžu na verejnosti stretávať so žiadnymi mužmi okrem svojej najbližšej rodiny, najintímnejšie kusy oblečenia si však doteraz museli kupovať u mužských predavačov.
      Ženy budú môcť pôsobiť v obchodoch s dámskou spodnou bielizňou už od júna, a to v rámci vládnych plánov na diverzifikáciu saudskoarabskej ekonomiky a na zníženie jej závislosti na pracovnej sile zo zahraničia. Kabinet prijal príslušné rozhodnutie už v júni 2005 a poskytol podnikateľom ročnú lehotu na jeho uvedenie do praxe.
      Mnohí klerici a islamistickí aktivisti však zavedenie predavačiek do obchodov s dámskou bielizňou kategoricky zamietajú a obávajú sa, že sa tento nenápadný krok stane precedensom ďalšej liberalizácie, ktorá povedie k rušeniu opatrení o striktnom oddelení oboch pohlaví.
      A nie sú ďaleko od pravdy, keďže ministerstvo práce plánuje v budúcnosti otvoriť ženám dvere aj do iných, doteraz neprístupných sektorov národného hospodárstva.
      Miestnych strážcov mravnosti môže aspoň trochu upokojiť skutočnosť, že obchody so ženskou bielizňou budú musieť byť nepriehľadne izolované od okolitého sveta a ženské sekcie v obchodných domoch budú mať špeciálne vstupy len pre dámy.

(TASR)


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
MŠ SR spresnilo informácie o náhradných písomných maturitách
<< predchádzajúci článok
Nemec musí platiť odškodné za neúspešnú samovraždu

Dámsku bielizeň budú v Saudskej Arábii konečne ponúkať predavačky - diskusné fórum čitateľov