13. septembra 2009

Dana Velďáková piata vo Svetovom atletickom finále

Slovenská reprezentantka Dana Velďáková obsadila vo Svetovom atletickom finále v gréckom Solúne v súťaži trojskokaniek solídne 5. miesto výkonom 14,38 m. Dvadsaťosemročná Košičanka potvrdila, že ...

SOLÚN 13. septembra (WEBNOVINY) - Slovenská reprezentantka Dana Velďáková obsadila vo Svetovom atletickom finále v gréckom Solúne v súťaži trojskokaniek solídne 5. miesto výkonom 14,38 m. Dvadsaťosemročná Košičanka potvrdila, že v Grécku sa jej darí, lebo všetky tri svoje najlepšie tohtoročné výkony dosiahla v tejto krajine - 10. 6. v Solúne 14,43 m, 13. 9. tiež v Solúne 14,38 m a 13. 7. v Aténach 14,34 m.

Zverenkyňa trénera Radoslava Dubovského si v nedeľu v treťom štarte v rade na prestížnom svetovom finále vylepšila svoje najlepšie doterajšie umiestnenie na tomto podujatí: v roku 2007 skončila ôsma, vlani siedma a teraz piata. Za toto umiestnenie jej na účet pribudne prémia 5000 dolárov. Solúnska séria Dany Velďákovej: x - 14,38 - x - 14,29.

Trojskok vyhrala Kubánka Mabel Gayová výkonom 14,62 m pred Srbkou Biljanou Topičovou, ktorá utvorila národný rekord 14,56 m, a Tatianou Lebedevovou z Ruska (14,48).