Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

Denník - Správy


Pridajte sa
Ste na Facebooku?
Ste na Twitteri?
Pridajte sa.

 Mobilná verzia


 24hod.sk    Ekonomika

11. februára 2019

Daniari spustili registráciu dátových úložísk k pokladniciamIlustračná snímka.Zdieľať
Ilustračná snímka. Foto: TASR/Radoslav Stoklasa
Bratislava 11. februára (TASR) - Finančná správa spustila zverejnením tlačív k žiadostiam pre výrobcov a dodávateľov certifikáciu nových pokladničných programov a chránených dátových úložísk k registračným pokladniciam. Tie majú byť po novom on-line pripojené priamo na finančnú správu. Nové podmienky musia splniť všetky novovzniknuté prevádzky od 1. apríla tohto roka, súčasné prevádzky majú na zmenu čas do konca júna.


"Finančná správa sprístupnila na svojom portáli formuláre k certifikácii. Výrobcovia, dovozcovia či distribútori pokladničných programov a chráneného dátového úložiska tak môžu podávať žiadosti o ich certifikáciu," informovala hovorkyňa finančnej správy Drahomíra Adamčíková.

Finančná správa tiež výrobcom on-line registračných pokladníc postupne sprístupňuje integračné prostredie, v ktorom si môžu svoje pokladnice otestovať, pričom svoje technické riešenia konzultujú so zástupcami finančnej správy. Po úspešnom otestovaní môžu svoje riešenie predložiť na certifikáciu. Práve tlačivo tejto žiadosti sa nachádza na portáli finančnej správy. Zoznam spoločností, ktorým finančná správa udelí certifikát, bude zverejnený.

Majitelia existujúcich prevádzok sa budú môcť k systému postupne pripájať od 1. apríla do 1. júla 2019. Podnikatelia, ktorí majú záujem sa už teraz on-line pripojiť na finančnú správu a zasielať pokladničné doklady, si môžu zriadiť virtuálnu registračnú pokladnicu, ktorá bude automaticky, bez ďalšieho nutného zásahu podnikateľa, spĺňať všetky zákonné podmienky účinné od 1. apríla.


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Polícia vyhlásila Týždeň bezpečnosti na cestách Košického kraja
<< predchádzajúci článok
Firmu Websupport kúpil dánsky Axel

Daniari spustili registráciu dátových úložísk k pokladniciam - diskusné fórum čitateľov