Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

11. februára 2019

Začína sa ďalšie kolo obchodných rokovaní medzi USA a ČínouV pondelok sa začína ďalšie kolo rokovaní medzi Čínou a USA, ktorých cieľom je riešenie vzájomných obchodných sporov.Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: TASR/AP
Peking 11. februára (TASR) - V pondelok sa začína ďalšie kolo rokovaní medzi Čínou a USA, ktorých cieľom je riešenie vzájomných obchodných sporov.


Predstavitelia oboch krajín sa stretli v Pekingu, aby sa pripravili na štvrtkovú a piatkovú (14. a 15. 2.) návštevu delegácie vysokých predstaviteľov pod vedením ministra financií Stevena Mnuchina.

Washington a Peking sa dohodli na dočasnom prímerí v obchodnej vojne. Sľúbili, že v jeho rámci až do začiatku marca nezvýšia clá ani neuvalia nové. Americký prezident Donald Trump požaduje podľa vlastných slov komplexnú obchodnú dohodu.

USA kritizujú Čínu za štátnu podporu domácich firiem, nútené transfery technológií, porušovanie duševného vlastníctva a ďalšie neférové praktiky. Jedným z cieľov Washingtonu je tiež zníženie obrovského deficitu bilancie obchodu s Čínou.

USA minulý rok uvalili nové clá na dovoz čínskych tovarov v celkovom objeme 250 miliárd USD (220,34 miliardy eur), čo je približne polovica importu z Číny do USA. Peking na to odpovedal odvetnými opatreniami.


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Rumunsko dúfa, že kompromisný text smernice o copyrighte prijme aj EP
<< predchádzajúci článok
Polícia vyhlásila Týždeň bezpečnosti na cestách Košického kraja

Začína sa ďalšie kolo obchodných rokovaní medzi USA a Čínou - diskusné fórum čitateľov