24hod.sk    Auto moto

25. februára 2013

Danica Patricková si na triumf v NASCAR musí ešte počkať

Danica Patricková sa nestala prvou ženou v histórii, ktorá vyhrala preteky NASCAR v Daytone. Napriek tomu jej patrí jeden primát, ako prvá žena si vybojovala v elitných pretekoch ...

danica patrickova DAYTONA BEACH 25. februára (WEBNOVINY) - Danica Patricková sa nestala prvou ženou v histórii, ktorá vyhrala preteky NASCAR v Daytone.

Napriek tomu jej patrí jeden primát, ako prvá žena si vybojovala v elitných pretekoch NASCAR pole position a viedla aj v samotných pretekoch 500 míľ Daytony.

Napokon skončila na 8. mieste, preteky vyhral Jimmie Johnson. "Bolo to krásne, keď som viedla. Nemohla som riskovať, vtedy som musela ísť na istotu. Tento víkend mi dal veľa," povedala Patricková.

Johnson vyhral Daytona 500 druhýkrát v kariére. V záverečnom kole predstihol tímového kolegu z Hendrick Motorsports Dala Earnhardta. Tretí prišiel do cieľa Mark Martin.

Recenzia: Nízkotučný život v GUnaGU zaručí jojo efekt návštev