17. októbra 2012

Daniela Hantuchová v Luxemburgu postúpila, porazila Rusovú

Slovenská tenistka Daniela Hantuchová postúpila na turnaji WTA BGL BNP Paribas Luxembourg Open v Luxemburgu (International, dotácia 220 000 USD, tvrdý povrch DecoTurf v hale) do osemfinále dvojhry, keď v ...

daniela hantuchova LUXEMBURG 17. októbra (WEBNOVINY) - Slovenská tenistka Daniela Hantuchová postúpila na turnaji WTA BGL BNP Paribas Luxembourg Open v Luxemburgu (International, dotácia 220 000 USD, tvrdý povrch DecoTurf v hale) do osemfinále dvojhry, keď v stredajšom zápase prvého kola zdolala Holanďanku Arantxu Rusovú 3:6, 6:4, 6:1 za 111 minút.

O víťazstve 29-ročnej popradskej rodáčky rozhodol až tretí set, v ktorom síce favoritka prehrala svoj servis na 0:1, ale potom nedala súperke šancu, predviedla šnúru šiestich úspešných gemov a čistou hrou pri vlastnom podaní doviedla prvý vzájomný zápas s Rusovou do víťazného konca.

V osemfinálovom druhom kole si Hantuchová zmeria sily s Belgičankou Kirsten Flipkensovou, ktorá na podujatí štartuje s voľnou kartou a v prvom kole vyradila piatu nasadenú Sabine Lisickú.

Hantuchová debutovala v Luxemburgu už v sezóne 2000 a hneď bola vo štvrťfinále. V roku 2007 nestačila vo finále na Srbku Anu Ivanovičovú, vlani prehrala v 1. kole s Češkou Luciou Hradeckou. V tomto roku je to jej posledná príležitosť zlepšiť si postavenie vo svetovom rebríčku do takej miery, aby získala niektorú zo šiestich miesteniek na tzv. malé MS WTA do Sofie. Reálne by to bolo od štvrťfinále, v ktorom sa už určite nestretne s krajankou Magdalénou Rybárikovou, ako to naplánoval žreb. Rybáriková v stredu nestačila v 2. kole na Lourdes Domínguezovú-Linovú.