Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

11. januára 2019

Danske Bank hrozí nové vyšetrovanie vo FrancúzskuILustračná snímka.Zdieľať
ILustračná snímka. Foto: Facebook Flensburg
Kodaň/Paríž 11. januára (TASR) - Danske Bank, ktorá je zapojená do veľkého prípadu prania špinavých peňazí cez jej estónsku pobočku, môže vo Francúzsku čeliť novému vyšetrovaniu, už druhému.


V liste, ktorý sa podarilo získať médiám, sa uvádza, že vyšetrujúci sudca "uvažuje o formálnom vyšetrovaní Danske Bank". Škandinávska banka už bola pritom vo Francúzsku predvolaná na výsluch v rámci vyšetrovania organizovaného prania špinavých peňazí.

Parížsky súd ju preveroval v súvislosti s podozrením z prania špinavých peňazí v jej estónskej pobočke v rokoch 2008 až 2011, ale v januári minulého roku zmenil jej status na "napomáhajúceho svedka", povedal hovorca Danske vo štvrtok (10.1.).

Bill Browder, zakladateľ a generálny riaditeľ investičného fondu Hermitage Capital Management, vo štvrtok oznámil, že požiadal francúzske úrady, aby Danske Bank v prípade údajného prania špinavých peňazí znova vyšetrovali, namiesto toho, aby ju považovali za svedka. Zatiaľ nie je jasné, či je nové predvolanie spojené s požiadavkou Browdera.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V Senici ubudlo obyvateľov, najviac sobášov bolo v septembri
<< predchádzajúci článok
Čína pomohla klenotníckej firme Richemont k výraznému rastu tržieb

Danske Bank hrozí nové vyšetrovanie vo Francúzsku - diskusné fórum čitateľov