Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

20. septembra 2011

De Langeová: Rumuni tulipánmi vydierajúZadržané zásielky sú v autách na hraniciach Rumunská colná kontrola v sobotu zadržala zásielky holandských kvetov, ktoré odborníci plánujú podrobiť laboratórnym testom a až po ich úspešnom absolvovaní udelia holandskému ...Zdieľať
tulipany Zadržané zásielky sú v autách na hraniciach

Rumunská colná kontrola v sobotu zadržala zásielky holandských kvetov, ktoré odborníci plánujú podrobiť laboratórnym testom a až po ich úspešnom absolvovaní udelia holandskému nákladu povolenie na vstup do krajiny. Dovtedy musia autá stáť na hraniciach. Situácia sa zopakovala aj v pondelok, keď Rumuni zastavili ďalších 15 nákladných aut a tri z nich poslali späť do Holandska. HAAG 20. septembra (WEBNOVINY) - Holandská europoslankyňa Esther De Langeová obvinila Rumunsko z vydierania, ktorého sa malo dopustiť opakovaným zadržaním zásielky holandských tulipánov na rumunských hraniciach. Bukurešť zadržanie nákladu odôvodňuje údajným výskytom baktérie, ktorej prítomnosť musia prešetriť. V Holandsku sa však hovorí o pomste za odmietavý postoj tamojšej vlády k vstupu Bukurešti do schengenského priestoru voľného pohybu osôb a tovaru.

Vláda v Haagu síce oficiálne vyjadrenie nevydala, no De Langeová označila rumunské konanie za "staromódne vydieranie". V Holandsku, ktoré na rumunský trh dodáva milióny kvetov ročne, sa otvorene hovorí o "vojne kvetov", píše portál britskej spravodajskej stanice BBC.

Kabinet holandského premiéra Marka Rutteho považuje plány vstupu Rumunska a Bulharska do schengenu za predčasné, keďže nie je presvedčený o tom, že sa dokázali "vyrovnať s problémami, ako sú korupcia a organizovaný zločin". Holandsko preto v ich prípade nedá zelenú "ani len čiastočnému vstupu". Ten mal pozostávať z postupného otvorenia vzdušných a námorných hraníc.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Pokračuje súd s účtovníčkou, obvinenou zo sprenevery
<< predchádzajúci článok
Tragédia v Bratislave, chodca zrazila električka

De Langeová: Rumuni tulipánmi vydierajú - diskusné fórum čitateľov

Holanďania21.9. 7:56:20