Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

08. júna 2023

Dědeček sa postavil pred súd, je stíhaný v súvislosti s tragickou nehodou na zastávke Zochovaaktualizované 8. júna 9:24 Dušan Dědeček stíhaný v súvislosti s nehodou, pri ktorej na jeseň minulého roku zahynulo na ...Zdieľať
c1a5288 676x451 8.6.2023 (SITA.sk) -


  • aktualizované 8. júna 9:24


Dušan Dědeček stíhaný v súvislosti s nehodou, pri ktorej na jeseň minulého roku zahynulo na autobusovej zastávke Zochova v Bratislave päť ľudí, sa vo štvrtok 8. júna postavil pred súd.

Tragická nehoda na zastávke Zochova


Prokuratúra ho totiž koncom marca obžalovala z trestného činu všeobecného ohrozenia v nepriamom úmysle. V prípade preukázania viny súdom mu hrozí trest odňatia slobody na 20 až 25 rokov, prípadne trest odňatia slobody na doživotie.


Aj po podaní obžaloby ostáva Dědeček väzobne stíhaný.

Tragická nehoda na zastávke Zochova v Bratislave


Opitý vodič vozidla zn. Škoda SuperB zišiel v nedeľu 2. októbra minulého roku večer v Bratislave vo vysokej rýchlosti mimo vozovku na zastávku mestskej hromadnej dopravy Zochova. V tom čase sa tam nachádzalo približne 40 osôb, pričom vozidlo zrazilo ľudí čakajúcich na spoj.

Na mieste zahynuli štyri osoby, traja ľudia boli v kritickom stave prevezení do nemocníc, ďalší traja utrpeli zranenia vyžadujúce si ich ošetrenie v nemocniciach. Následne pribudla ďalšia obeť, bolo ňou 21-ročné dievča. U vodiča po nehode zistili prítomnosť alkoholu na úrovni 1,7 až 2 promile.
Zdroj: SITA.sk - Dědeček sa postavil pred súd, je stíhaný v súvislosti s tragickou nehodou na zastávke Zochova © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ocenenie Hercova misia si na Art Film Feste prevezmú Zdena Studenková a Eva Holubová
<< predchádzajúci článok
Klimatickí aktivisti prepichli v Kodani pneumatiky vyše 100 SUV autám