07. februára 2010

Demitra rozhodol o triumfe Canucks v Bostone

Pavol Demitra bol hlavnou hviezdou Vancouveru v sobotňajšom súboji NHL na ľade Bostonu. Slovenský útočník najprv v 56. min vyrovnával na 2:2 a posunul zápas do predĺženia. Pre ...

BOSTON 7. februára (WEBNOVINY) - Pavol Demitra bol hlavnou hviezdou Vancouveru v sobotňajšom súboji NHL na ľade Bostonu. Slovenský útočník najprv v 56. min vyrovnával na 2:2 a posunul zápas do predĺženia. Pre 35-ročného skúseného útočníka to bol vôbec prvý gól v desiatom stretnutí po jeho januárovom návrate na ľad po vleklom zranení ľavého ramena. Neskôr sa muselo do nájazdov a práve vďaka jedinému presnému zásahu Demitru sa hostia z mesta, ktoré o niekoľko dní privíta športovcov z celého sveta na zimných olympijských hrách, napokon radovali z tesného triumfu. V sobotu sa v bostonskej TD Garden predstavili, ale v drese domácich „medveďov“, aj ďalší dvaja slovenskí olympionici Zdeno Chára a Miroslav Šatan. Práve kapitán Bostonu Chára už v 2. min v presilovke otváral skóre zápasu a celkovo si pripísal aj šesť striel na bránku a jeden dvojminútový trest. Šatan sa strelecky nepresadil.

Boston - Vancouver 2:3 po sam. nájazdoch (2:0, 0:1, 0:1 - 0:0, 0:1)
Góly: 2. CHÁRA (Savard, Sturm), 15. Ryder (Savard, P. Bergeron) - 29. Raymond (Kesler), 56. DEMITRA (Salo, Glass), rozhodujúci nájazd DEMITRA, 17 565 divákov

Valábik sa opäť zranil

WASHINGTON 6. februára (SITA) - Slovenský hokejový obranca Boris Valábik z tímu Atlanta Thrashers nedohral sobotňajší duel NHL vo Washingtone, ktorý domáci vyhrali 5:2. Valábik musel odstúpiť z duelu pre problémy s nohou. Bližšie informácie nie sú známe. Podľa denníka Atlanta Journal Constitution čakajú Valábika ďalšie vyšetrenia. Zranenie by však podľa prvých odhadov nemalo byť až príliš vážne. Rodák z Nitry v tomto ročníku už pauzoval v jeho úvode pre problémy s členkom. Na svojom konte má zatiaľ v sezóne 2009/10 celkovo 23 zápasov v NHL.