24hod.sk    Šport    NHL

11. októbra 2005

Demitra rozhodol v predĺžení

Po víkendových zápasových hodoch boli na programe za morom iba tri duely NHL. V nich dal o sebe vedieť slovenský Pavol Demitra.

Jeho Los Angeles (v zostave aj s Ľubomírom Višňovským) sa predstavilo doma proti Minnesote. Prvú tretinu vyhrali hostia 1:0, kráľom sa však zásluhou Erica Belangera podarilo vyrovnať. Keďže do konca riadneho času gól nepadol, na rad prišlo v Amerike veľmi obľúbené a populárne predĺženie. Práve vtedy si svoje chvíle vybral Pavol Demitra, ktorý svojím druhým gólom v sezóne zabezpečil kráľom víťazstvo. „Obranca sa ma snažil zastaviť, ale obišiel som ho a dostal sa do voľného priestoru. Pred hosťujúcim brankárom korčuľovali dvaja hráči, tak som vystrelil tak tvrdo, ako to len šlo,“ povedal slovenský krídelník a k sile súpera dodal: „Minnesota má tvrdo pracujúci tím so skvelou obranou, ktorá vám nedá priestor. Preto treba proti ním premeniť väčšinu šancí, ktoré si vypracujete.“
Columbus sa predstavil v Chicagu a domov si po víťazstve 3:2 vezie oba body. Za domácich sa dvakrát presadil Pavel Vorobjev, ale na víťazstvo to nestačilo. O víťazný gól hostí sa už v 29. min postaral Jody Shelley. V drese Blue Jackets nastúpil aj Slovák Radoslav Suchý, ktorý strávil na ľade takmer 23 minút a zaznamenal jeden mínusový bod. V Detroite sa pred najväčšou návštevou večera (20 066 divákov) predstavilo Calgary. Zápas rozhodli vylúčenia a využité presilovky. Hráči Flames totiž sedeli na trestnej lavici až 9-krát, čo domáci využili na strelenie 5 zo svojich 6 gólov. Na druhej strane hostia nevyužili ani jeden zo štyroch trestov Red Wings.

Yzerman je už pripravený

Útočník Steve Yzerman už plánuje návrat na ľad. Pre problémy so slabinami vynechal úvod novej sezóny NHL, no ako sa zdá, je už v poriadku. Center Detroitu by sa mohol premiérovo v zostave červených krídel objaviť už v najbližších dňoch. Štyridsaťročný kapitán Red Wings si stanovil ako hraničný dátum pre vykorčuľovanie na ľad štvrtok, keď Detroit hrá s Los Angeles. „Kým nebude na sto percent zdravý, hrať nebude, pretože nás čaká dlhá a náročná sezóna a budeme ho potrebovať,“ povedal generálny manažér Red Wings Ken Holland. Yzerman odohrá v Detroite svoju 22. sezónu v NHL. S vedením červených krídel podpísal v lete ročný kontrakt.

SUMÁR NHL

Detroit - Calgary 6:3 (3:0, 2:2, 1:1). Góly: 5. Lidström (Jason Williams, Samuelsson), 8. Shanahan (Lidström, Zetterberg), 17. Samuelsson (Fischer, Lang), 33. Zetterberg (Shanahan, Schneider), 40. Lang (Zetterberg, Holmström), 49. Dacjuk (Zetterberg, Jason Williams) - 27. Warrener, 35. Hamrlík (Lombardi), 57. Kobasew (Reinprecht, Hamrlík).
Chicago - Columbus 2:3 (1:1, 0:2, 1:0). Góly: 16. Vorobjev (Arnason), 46. Vorobjev (Špaček, Arnason) - 5. Chimera (Malhotra, Letowski), 27. Berard (Výborný, Žerdev), 29. Shelley (Berard, Balaštík).
Los Angeles - Minnesota 2:1 po predĺžení (0:1, 1:0, 0:0 - 1:0). Góly: 23. Belanger (Parros, Armstrong), 64. DEMITRA (Conroy, Gleason) - 7. Walz.