Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport    NHL

11. októbra 2005

Kovaľčuk zvýši ofenzívnu silu tímuRozhovor s hokejistom Atlanty Mariánom HossomZdieľať
V úvodnom stretnutí nového ročníka prehrala Atlanta na Floride 0:2, ale cez víkend ste si napravili chuť. Dvakrát ste deklasovali Washington - 7:3 a 8:1. Vládne v klube dobrá nálada?
- Zatiaľ áno. Už proti Floride sme hrali veľmi dobre, ale vychytal nás brankár Luongo. Po tomto stretnutí sme si povedali, že musíme byť aktívnejší pred gólmanom súpera, treba mu viac cloniť, a to sme aj realizovali v súboji s Washingtonom. Kölzigovi sme často zakrývali výhľad a aj preto sme sa tak výrazne presadili.
V oboch dueloch ste dovedna zaznamenali päť bodov za dva góly a tri prihrávky. Spokojný?
-  Samozrejme. Môžem byť spokojný nielen ja, ale aj Peter Bondra, ktorému to taktiež ide a boduje. Teší ma, že sa nám obom v novom tíme zatiaľ darí, ale dôležité je to, že vyhráva celé mužstvo.
V príprave ste spolu nastupovali v jednom útoku, ale teraz vás tréner Bob Hartley rozdelil. Prečo?
- Pretože chcel rozložiť útočnú silu do viacerých formácií, aby bol tím vyváženejší. Ale počas presilových hier hráme spolu, tam nám to klape. Peter je vynikajúci hráč, ktorý sa vie pred bránkou dobre postaviť a zakončiť. Pre tím je veľmi užitočný.
Čo Ronald Petrovický, zatiaľ o ňom nie je veľa počuť...
- On má v tíme iné úlohy, ako strieľať góly. Robí skôr čiernu robotu, zráža sa s protihráčmi a občas sa aj pobije. (Smiech).
Cez víkend sa konečne dohodol s Atlantou ruský útočník Iľja Kovaľčuk. Čo sa od jeho príchodu očakáva?
- Že stúpne ofenzívna sila tímu. Je to výborný hráč, ktorý vie zakončiť každú akciu, takže určite bude prínosom pre klub.
Už viete, či bude hrať s vami v útoku, alebo v druhej formácii s Bondrom?
- O tom sme sa ešte nebavili. To záleží na trénerovi, ako sa rozhodne. Ja hrám momentálne s Kozlovom a Holíkom a zatiaľ nám to klape.
Čo vravíte na nové pravidlá a najmä na to, že rozhodcovia úzkostlivejšie posudzujú nedovolené zákroky, čo v praxi znamená, že počas zápasov je veľmi veľa vylúčených hráčov?
- O tom teraz bude hokej v NHL. Hra piatich hráčov na piatich vymizne, stále sa budú hrať presilovky a oslabenia. Tie mužstvá, ktoré budú mať najlepšie presilovky, budú jednotlivé zápasy vyhrávať.
Vám to vyhovuje?
- Mne určite áno, pretože sa budem ľahšie presadzovať. Uvidíme, či rozhodcovia budú v tomto trende pokračovať aj naďalej, alebo časom nechajú hru voľnejšiou.
Čo mesto - už ste si ho stihli popozerať?
- Ešte nebolo času. Doposiaľ som vybavoval rôzne veci, stále nemám predaný dom v Ottawe, ale už čoskoro by som mal mať viac voľného času. Potom si určite pôjdem prezrieť aj mesto. 
Marián Korbel

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Demitra rozhodol v predĺžení
<< predchádzajúci článok
Hrať na remízu je veľké riziko

Kovaľčuk zvýši ofenzívnu silu tímu - diskusné fórum čitateľov