12. októbra 2008

Demitra rozhodol v predĺžení, prvý slovenský gól v NHL dal Šatan

Pavol Demitra strelil svoj prvý gól v drese Vancouvru a hneď aj víťazný. Rodák z Dubnice rozhodol o víťazstve domácich v dueli proti Calgary v štvrtej minúte predĺženia. O pár hodín skôr sa ako ...

NEW YORK 12. októbra (WEBNOVINY) - Pavol Demitra strelil svoj prvý gól v drese Vancouvru a hneď aj víťazný. Rodák z Dubnice rozhodol o víťazstve domácich v dueli proti Calgary v štvrtej minúte predĺženia. O pár hodín skôr sa ako prvému zo Slovákov v tejto sezóne podarilo skórovať Miroslavovi Šatanovi. Pre majstra sveta z Göteborgu to bol prvý úspešný zásah v drese Pittsburghu, jeho tím však prehral doma v predĺžení s New Jersey. Slávnostne sa na ľad BankAtlantic Centra na Floride vrátil aj Richard Zedník, ktorý prihral na dva góly "panterov" v dueli s Atlantou. Bod za asistenciu pridal na svoje konto Michal Handzuš, lenže jeho LA Kings prehrali na ľade San Jose 1:3. V drese Montrealu žiaril gólman Jaroslav Halák, ktorý bol oporou Canadiens v najslávnejšom kanadskom derby s Torontom. Canadiens aj zásluhou jeho 24 úspešných zákrokov zvíťazili na ľade veľkého rivala vysoko 6:1. Výsledky - sobota: Toronto - Montreal 1:6 (0:2, 1:4, 0:0) - brankár Jaroslav Halák (Montreal) odchytal celý zápas, z 25 striel inkasoval iba jediný raz Ottawa - Detroit 2:3 (1:1, 1:0, 0:2) NY Islanders - St. Louis 5:2 (4:1, 0:0, 1:1) Philadelphia - NY Rangers 3:4 (0:4, 2:0, 1:0) Washington - Chicago 4:2 (1:2, 1:0, 2:0) Florida - Atlanta 3:2 po predĺžení (1:1, 1:1, 0:0 - 1:0) - Richard Zedník (Florida) 0+2 Pittsburgh - New Jersey 1:2 po predĺžení (1:0, 0:0, 0:1 - 0:1) - Miroslav Šatan (Pittsburgh) 1+0 Tampa Bay - Carolina 3:4 po predĺžení (2:0, 1:1, 0:2 - 0:1) Nashville - Dallas 3:1 (2:1, 0:0, 1:0) Minnesota - Boston 4:3 (1:1, 3:0, 0:2) San Jose - Los Angeles 3:1 (0:1, 2:0, 1:0) - Michal Handzuš (Los Angeles) 0+1 Calgary - Vancouver 4:5 po predĺžení (3:1, 1:2, 0:1 - 0:1) - Pavol Demitra (Vancouver) 1+0 Phoenix - Columbus 3:1 (2:0, 1:1, 0:0) SITA