12. apríla 2008

Demitra skóroval, Minnesota vyrovnala sériu s Coloradom

Slovenský útočník Pavol Demitra prispel gólom v presilovej hre k triumfu Minnesoty 3:2 nad Coloradom v piatkovom stretnutí prvého kola play off NHL. O tom, že Wild vyrovnali stav série na 1:1, rozhodol v ...

NEW YORK 12. apríla (WEBNOVINY) - Slovenský útočník Pavol Demitra prispel gólom v presilovej hre k triumfu Minnesoty 3:2 nad Coloradom v piatkovom stretnutí prvého kola play off NHL. O tom, že Wild vyrovnali stav série na 1:1, rozhodol v druhej minúte predĺženia tvrdou strelou sviatočný strelec, obranca Keith Carney. Pre 38-ročného veterána to bol len druhý gól v sezóne. "Vždy mi na rozkorčuľovaní s úsmevom hovorí, že hokejka, ktorú si vybral, je strelecká. Dnes ale naopak tvrdil, že jeho palica bude slúžiť len na nahrávanie. No a potom strelil víťazný gól. Skvelé," usmieval sa Carneyho spoluhráč Brent Burns. Domáci dlho nevedeli prekonať Joseho Theodora, ktorému pomohlo aj šťastie. V druhej časti hry trafili tesne po sebe žŕdku Marián Gáborík a aj Mikko Koivu. Prekliatie zlomil v 42. min až Demitra a Minnesota sa po góle Mikka Koiva 1:49 pred koncom tretej tretiny dostala do vedenia 2:1. Colorado ale dokázalo vzápätí Milanom Hejdukom v presilovke a pri odvolaní gólmana Theodora vyrovnať. "Vždy môžete povedať, že ste s jedným víťazstvom z ľadu súpera spokojní, ale keď vyhráte prvý zápas, chcete vyhrať aj druhý," hodnotil kouč hostí Joel Quenneville. Hráči Pittsburghu dokázali vyhrať aj druhý duel na domácom ľade a Ottawu zdolali aj vďaka dvoma prihrávkam Mariána Hossu 5:3. Domáci vyhrávali už trojgólovým rozdielom, ktorý ale dokázali Senators aj vďaka asistencii Andreja Meszároša zmazať. V predposlednej minúte však rozhodol o triumfe Penguins po asistencii Hossu v presilovke Ryan Malone, ktorý potom aj poistil víťazstvo gólom do prázdnej bránky. Ottawe nepomohol ani výborný výkon brankára Martina Gerbera. Švajčiarsky hokejista zaznamenal 49 úspešných zákrokov. "Chytal výborne. Ale na druhej strane, ak sa dokážeme dostať k toľkým strelám, je to dobré znamenie," povedal domáci kapitán Sidney Crosby, ktorý zaznamenal štyri asistencie. Hosťujúci kouč Bryan Murray bol sklamaný z rozhodcov. "Mali dvojaký meter. Neviem z akého dôvodu nebol odpískaný faul pri brejku nášho Donovana a pri krosčeku Malona na Neila pred bránkou. Áno, som sklamaný." Prvý zápas Washingtonu v play off od roku 2003 dopadol úspešne. Capitals zvíťazili v dramatickom zápase nad Philadelphiou 5:4 vďaka výborne zvládnutej tretej tretine. V nej troma gólmi otočili stav zápasu z 2:4 na 5:4. O víťazný gól sa postaral v čase 55:28 Alexander Ovečkin. Flyers najlepšieho strelca základnej časti držali dlho na uzde, ale stačila jedna nepozornosť a Ovečkin skóroval. "Musím uznať, že ho dobre strážili. Ale Alexovi stačí aj jedna šanca na strelenie gólu," chválil 22-ročného Ovečkina jeho tréner Bruce Boudreau. Dva góly v rozpätí 23 sekúnd pomohli newyorským Rangers k už druhému triumfu na ľade New Jersey. V 45. min sa o ne postarali Jaromír Jágr a Sean Avery a Rangers potvrdili, že na Devils to v tejto sezóne vedia. Z 10 zápasoch totiž vyhrali deväť. "Nikto sa nechce dostať do situácie 0:3 na zápasy. To si každý uvedomuje. Oba zápasy boli tesné, pomohlo by nám trochu šťastia," povedal kapitán New Jersey Jamie Langenbrunner. "Séria sa hrá na štyri víťazné zápasy, zatiaľ vyhrali len dva," nehádzal flintu do žita domáci kouč Brent Sutter. Výsledky: VÝCHODNÁ KONFERENCIA Pittsburgh - Ottawa 5:3 (1:0, 2:2, 2:1) - stav série 2:0 Góly: 17. Gončar (Malkin, Corsby), 26. Sýkora (Malkin, Crosby), 31. Sýkora (Malkin, Malone), 59. Malone (MARIÁN HOSSA, Crosby), 60. Malone (MARIÁN HOSSA, Crosby) - 32. Donovan (Neil, Commodore), 37. Stillman (Heatley, MESZÁROŠ), 49. Bass (Robitaille, Commodore). Vylúčení: 4:8 na 2 min, navyše Neil (OTT) na 10 min, presilovky: 3:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 54:30. Brankári: Fleury - Gerber. Diváci: 17 132. Washington - Philadelphia 5:4 (1:1, 1:3, 3:0) - stav série 1:0 Góly: 4. Brashear (Bradley, Poti), 25. Steckel (Bradley, Erskine), 42. Green (Fiodorov, Siomin), 47. Green (Ovečkin, Nicklas Bäckström), 56. Ovečkin - 9. Prospal (Timonen, Hartnell), 32. Briere (Knuble), 33. Prospal (Briere, Kukkonen), 36. Briere (M. Richards, Prospal). Vylúčení: 3:3 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 27:22. Brankári: Huet - Biron. Diváci: 18 277. New Jersey - NY Rangers 1:2 (0:0, 0:0, 1:2) - stav série 0:2 Góly: 59. Madden (Eliáš, Martin) - 45. Jágr (Rozsíval, Dubinsky), 45. Avery (Girardi, Gomez). Vylúčení: 8:10 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 27:30. Brankári: Brodeur - H. Lundqvist. Diváci: 17 625. ZÁPADNÁ KONFERENCIA Minnesota - Colorado 3:2 po predĺ. (0:1, 0:0, 2:1 - 1:0) - stav série 1:1 Góly: 42. DEMITRA (Burns), 59. M. Koivu (Bouchard), 62. Carney - 18. Forsberg, 60. Hejduk (Liles, Forsberg). Vylúčení: 5:4 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 31:26. Brankári: Niklas Bäckström - Theodore. Diváci: 19 360. SITA