Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

11. septembra 2018

Deň obcí pravnianskej doliny ponúkne folklór i miestne jedláIlustračná snímka.Zdieľať
Ilustračná snímka. Foto: TASR/Pavol Remiaš
 
Nitrianske Pravno 11. septembra (TASR) - Kultúrny program, ale i miestne špeciality čakajú na návštevníkov na Dni obcí pravnianskej doliny. Šiesty ročník podujatia zavíta na námestie do Nitrianskeho Pravna (okres Prievidza) 15. septembra, informovala projektová manažérka občianskeho združenia Hornonitrie Radka Kulaviaková.


"Podujatie slúži na zachovanie, prezentáciu tradičných zvykov, piesní, ľudového odevu a tradičných receptúr jedál z regiónu," uviedla Kulaviaková.

Návštevníci sa podľa nej môžu tešiť na pravenčianske praženiny, malinovské šúľance, ale aj na poluvský guláš z diviny, chvojnické halušky, porubské kysnuté koláče či mnoho ďalších dobrôt. "V programe sa predstavia regionálne folklórne a spevácke skupiny. Vystúpi Probner Echo z Nitrianskeho Pravna, Roveň z Poruby, Naša kapela z Nedožier-Brezian, Lubená z Poluvsia, Vrbinka z Pravenca, Zlatava z Malinovej, Schmiedshauer z Tužiny a Neutrataler z Kľačna," doplnila.

Sprievodným podujatím Dňa obcí pravnianskej doliny je jarmok remeselníkov. Návštevníci si však budú môcť pozrieť i výstavu pod názvom Kroje na radnici, na ktorej miestne ľudové, sedliacke a mestské kroje doplnia fotografie detailu regionálneho odevu. Výstava v priestoroch budovy Obecného úradu v Nitrianskom Pravne sa začala v utorok a potrvá do 9. októbra.

Deň obcí pravnianskej doliny podporil z verejných zdrojov Fond na podporu umenia. Dotáciu na materiálno-technické zabezpečenie podujatia poskytol Trenčiansky samosprávny kraj a pomoc pri organizovaní podujatia zabezpečilo i Regionálne kultúrne centrum v Prievidzi.

 

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Inscenácia Kráľ Havran predstaví na troch miestach život M. Korvína
<< predchádzajúci článok
Radíme: Po letných horúčavách potrebuje auto dôkladnú kontrolu

Deň obcí pravnianskej doliny ponúkne folklór i miestne jedlá - diskusné fórum čitateľov