Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

11. septembra 2018

Peter Cmorik prichádza s novou skladbou Dva prúdy riekPeter Cmorik, archívna snímka.Zdieľať
Peter Cmorik, archívna snímka. Foto: TASR Dano Veselský
Bratislava 11. septembra (TASR) - Peter Cmorik prichádza s novinkou v podobe skladby Dva prúdy riek. K singlu stihol trojnásobný zlatý slávik a jeho kapela nakrútiť aj videoklip.


„Hudbu zložil Martin Maxo Šrámek, ktorého som oslovil, aby mi skúsil napísať niečo, čo by mojej hudbe dodalo nový vietor, poskytlo nový pohľad na moju tvorbu. Poslal mi hudbu, ktorá sa mi hneď zapáčila, no napísať k nej text nebolo vôbec jednoduché. Maxo ju mal naspievanú v angličtine a dlho sme hľadali textára, ktorý by vedel napísať kvalitný slovenský text tak, aby v hudbe zostalo to isté frázovanie. Maxo napokon navrhol rapera Akalakyho, ktorý to zvládol podľa našich predstáv. Ja som mu nadhadzoval obsah, o čom by tá pieseň mala byť a on to podľa toho písal. Bol to niekoľkomesačný proces,“ uviedol spevák.

Nový singel už má aj netradičný, čiernobiely videoklip. Režíroval ho Laco Rychtárik. „Toto bola naša prvá spolupráca s Lacom. Už dávno som ho chcel osloviť, ale akosi nám to doteraz nevychádzalo. Ideu klipu vymyslel Laco, chcel to čiernobiele s kvalitnou kamerou. Spolupracovalo sa s ním výborne, verím, že to nebolo naposledy,“ uzatvára Peter Cmorik.

TASR informovala PR manažérka Eva Sládková.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Radíme: Po letných horúčavách potrebuje auto dôkladnú kontrolu
<< predchádzajúci článok
SLOVENČINA: Kedy píšeme zámená s veľkými písmenami

Peter Cmorik prichádza s novou skladbou Dva prúdy riek - diskusné fórum čitateľov