31. júla 2012

Denisa Smolenová nepostúpila v Londýne z rozplavieb

Slovenská plavkyňa Denisa Smolenová nepostúpila z utorkových rozplavieb na 200 m motýlik do semifinále plaveckých súťaží na Hrách XXX. olympiády v Londýne. Dvadsaťtriročná ...

denisa smolenova LONDÝN 31. júla (WEBNOVINY) - Slovenská plavkyňa Denisa Smolenová nepostúpila z utorkových rozplavieb na 200 m motýlik do semifinále plaveckých súťaží na Hrách XXX. olympiády v Londýne.

Dvadsaťtriročná bratislavská rodáčka začala dobre, keď po prvej obrátke bola piata a túto pozíciu si udržala aj po 100 m. Následne však začala strácať a na tretej obrátke po 150 m už bola ôsma.

V tretej rozplavbe obsadila siedmu priečku časom 2:11,10 min, zaostala takmer o štyri sekundy za víťazkou rozplavby, Číňankou Ťiao Liu-jang. Smolenová obsadila v rozplavbách celkovú 21. priečku a vo večernom semifinále sa teda nepredstaví. K postupu jej chýbali takmer dve sekundy.

Denisa Smolenová už absolvovala aj preteky na 100 m motýlik, v tých však takisto nepostúpila z rozplavieb.