Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

10. júla 2021

Deti do 12 rokov sa nemusia registrovať do eHranica, staršie však už ánoDeti do 12 rokov sa do webovej aplikácie eHranica registrovať nemusia.Zdieľať
gettyimages 487786982 676x450 10.7.2021  - Deti do 12 rokov sa do webovej aplikácie eHranica registrovať nemusia. Úrad verejného zdravotníctva SR (ÚVZ SR) to uviedol v tlačovej správe, ktorú zaslala hovorkyňa úradu Daša Račková. Úrad tak reagoval na množiace sa otázky v súvislosti s povinnosťami pre deti a neplnoleté osoby pri prekročení hraníc.


Do aplikácie eHranica sa musia registrovať osoby vo veku od 12 do 18 rokov. Počas prechodného obdobia im stačí zaregistrovať sa jedenkrát, registrácia bude automaticky platná do 9. augusta, teda konca prechodného obdobia.

Ak osoby do 18 rokov prechádzajú cez hranice výlučne so zaočkovanými členmi domácnosti, povinnosť absolvovania karantény sa na ne nevzťahuje.

Bez domácej karantény


V prípade, že deti do 12 rokov prechádzajú hranice s členmi spoločnej domácnosti, z ktorých jeden je napríklad zaočkovaný a ďalší nezaočkovaný, deti zostávajú v karanténe s nezaočkovanými osobami.

Domáca karanténa sa im skončí spolu s karanténou ostatných nezaočkovaných členov domácnosti. Ak osoba od 12 do 18 rokov dostala aspoň prvú dávku vakcíny proti ochoreniu COVID-19, do 9. augusta je považovaná za zaočkovanú a nemusí po prekročení hraníc do karantény.

Deti do 18 rokov, ktoré prechádzajú hranicami bez sprievodu členov spoločnej domácnosti, napríklad rodičov, nie sú povinné podstúpiť domácu karanténu. Karanténa vtedy nie je povinná ani pre členov spoločnej domácnosti.

Prechod cez hranice


Ak deti do 12 rokov veku prichádzajú na územie SR letecky z krajín, ktoré nie sú uvedené vo vyhláške, na rozdiel od starších spolucestujúcich sa nemusia preukazovať negatívnym výsledkom PCR testu.

V prípade, že cez hranice prechádzajú deti do 12 rokov v sprievode pendlerov alebo zahraničných Slovákov bývajúcich vo vzdialenosti najviac sto kilometrov od hraníc, dieťa nemusí byť registrované na eHranica a nemusí mať negatívny výsledok PCR testu.

Deti vo veku od 12 do 18 sa pri prechode cez hranice v sprievode pendlerov alebo zahraničných Slovákov bývajúcich vo vzdialenosti najviac sto kilometrov od hraníc musia registrovať na eHranica. Do 9. augusta im však stačí ragistrovať sa jedenkrát.


Zdroj: Webnoviny.sk - Deti do 12 rokov sa nemusia registrovať do eHranica, staršie však už áno © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Pre vstup do SR platia nové podmienky, nezaočkovaní idú do karantény (9. 7. 2021)
 Slovensko opäť otvorí menšie hraničné priechody, polícia odstráni všetky prekážky (8. 7. 2021)
 Plne zaočkované osoby nemusia ísť po návrate na Slovensko do karantény, treba byť však zaregistrovaný na e-hranica (8. 7. 2021)
 Heger:Budúci týždeň rozhodneme o preplácaní testov (7. 7. 2021)
 Covid automat: Nové rozdelenie okresov od 12. júla. Bez troch okresov bude od pondelka celé Slovensko v zelenej farbe (7. 7. 2021)
 Mikulec: Dočasne zatvorené hraničné priechody sa postupne opäť otvoria (7. 7. 2021)
 Nemeckí odborníci: Kolektívnu imunitu zrejme nedosiahneme bez detí (6. 7. 2021)
 Nový senzor na rúšku či oblečení rýchlo odhalí koronavírus aj chrípku. Pomôže bežným ľuďom aj zdravotníkom (4. 7. 2021)
 Česko bude dovolenkárov testovať ako Slovensko, nové pokyny dostali aj firmy (2. 7. 2021)nasledujúci článok >>
Najbližšie desaťročie bude horúcejšie aj z pohľadu politickej, bezpečnostnej a sociálnej situácie, tvrdí Korčok
<< predchádzajúci článok
Paríž otvoril nočné kluby, Tokio zas pre rekordné počty infikovaných vyhlásilo núdzový stav

Deti do 12 rokov sa nemusia registrovať do eHranica, staršie však už áno - diskusné fórum čitateľov