Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

07. júla 2021

Heger:Budúci týždeň rozhodneme o preplácaní testovMinister zdravotníctva Vladimír Lengvarský má pripraviť alternatívy, ako aj finančnú analýzu.Zdieľať
Heger:Budúci týždeň rozhodneme o preplácaní testov

Budúci týždeň by sa malo rozhodnúť, v akej miere sa budú testy na ochorenie COVID-19 preplácať. Pred rokovaním vlády to povedal premiér Eduard Heger (OĽANO), ako aj minister práce Milan Krajniak (Sme rodina). Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský (nominant OĽANO) má pripraviť alternatívy, ako aj finančnú analýzu. Partneri majú o tom podľa premiéra rokovať na pondelkovej (12. 7.) koaličnej rade. Následne sa rozhodne o podmienkach a počte preplácaných testov.

"Minister zdravotníctva pripraví presnú kalkuláciu, ako by to vychádzalo v prípade testov, či už antigénových, PCR, LAMP testov, aby sme vedeli rozhodnúť, čo je únosné z hľadiska štátneho rozpočtu. Budeme sa o tom rozprávať na koaličnej rade a podľa toho nastavíme podmienky," informoval Heger. Zatiaľ nepovedal, koľko testov by sa mohlo preplácať. Premiér vyhlásil, že pre pendlerov je prechodný režim do 9. augusta, netreba sa podľa neho znepokojovať. "Snažíme sa to nastaviť tak, aby sme na jednej strane ochránili občanov a zdravie, na druhej strane chápeme a počúvame aj to, čo zaznieva," dodal premiér.

Krajniak skonštatoval, že budúci týždeň by mohla o preplácaní testov rozhodnúť vláda. "Pre nás je podstatné to, aby aj ľudia, ktorí sú nezaočkovaní, mali prístup k testom a mohli chodiť cez hranice, alebo využívať možnosti, ktoré COVID automat umožní," povedal minister s tým, že podľa neho spejú k dohode. Sme rodina malo problém s návrhom legislatívy, ktorý hovoril o očkovaní a testovaní ako podmienkach pre prípadný vstup do reštaurácií či podnikov. Na hraniciach má zároveň od piatka (9. 7.) platiť režim, podľa ktorého majú nezaočkované osoby pri vstupe do SR ísť do karantény, ktorú by mohli ukončiť negatívnym výsledkom PCR testu.


   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Nemeckí odborníci: Kolektívnu imunitu zrejme nedosiahneme bez detí (6. 7. 2021)
 Nový senzor na rúšku či oblečení rýchlo odhalí koronavírus aj chrípku. Pomôže bežným ľuďom aj zdravotníkom (4. 7. 2021)
 Česko bude dovolenkárov testovať ako Slovensko, nové pokyny dostali aj firmy (2. 7. 2021)
 Kollár zablokoval sprísnené pravidlá pre nezaočkovaných, Sme rodina nechce rozdeľovať ľudí na dve kategórie (video) (2. 7. 2021)
 Šeliga nevidí problém v tom, aby si dovolenkári platili za testy na koronavírus (2. 7. 2021)
 Ak sa pri príchode na Slovensko nezaregistrujete do systému eHranica, hrozí vám mastná pokuta (2. 7. 2021)
 Viedeň sprísňuje pravidlá, test budú v reštaurácii potrebovať aj deti (1. 7. 2021)
 Írsko: Pohostinstvá budú otvorené iba pre zaočkovaných a vyliečených (30. 6. 2021)
 Covid automat: Nové rozdelenie okresov na Slovensku od 30.6. Viac ako polovica Slovenska už bude zelená (30. 6. 2021)nasledujúci článok >>
Covid automat: Nové rozdelenie okresov od 12. júla. Bez troch okresov bude od pondelka celé Slovensko v zelenej farbe
<< predchádzajúci článok
Spoľahlivých daňovníkov čakajú benefity, novela zákona prináša účinnejšie nástroje v boji s podvodníkmi